КОІПОПК


↑ Повернутись до Кафедри

Print this Сторінка

Кафедра педагогіки, психології та менеджменту освіти

Кафедра педагогіки, психології та менеджменту освіти – є структурним підрозділом Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів».

Кафедра педагогіки, психології та менеджменту освіти  здійснює наукову,  організаційну, навчально-виховну та методичну роботу спрямовану на підвищення кваліфікації керівних та педагогічних кадрів закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Київської області та створення необхідних умов для забезпечення психолого-педагогічної компетентності фахівців Нової української школи.

Загальна наукова тема кафедри: «Психолого-педагогічне забезпечення сучасного освітнього менеджменту та процесу підвищення професійної компетентності педагогічних працівників в контексті реалізації освітньої реформи».

Напрямки діяльності кафедри

  • Підвищення рівня професійної компетентності керівних, методичних та педагогічних працівників області за різними формами й технологіями навчання.
  • Вивчення та узагальнення передового педагогічного досвіду вчителів області та України з питань удосконалення професійної компетенції педагогічних кадрів.
  • Розробка науково-методичного забезпечення пріоритетних напрямів розвитку нової української школи.
  • Організація та проведення наукової та науково-методичної роботи з актуальних проблем реорганізації освіти України.
  • Участь у міжнародних, всеукраїнських і регіональних наукових і науково-практичних симпозіумах, конференціях, освітніх виставках, форумах, з’їздах, заходах.
  • Удосконалення змісту, структури, методів і форм організації науково-методичної роботи з педагогічними кадрами у міжкурсовий період.
  • Розробка та видання навчальних, навчально-методичних, методичних матеріалів і рекомендацій з актуальних проблем педагогіки, психології, менеджменту.
  • Організація та проведення семінарів, конференцій, круглих столів, тренінгів, вебінарів з обговорення актуальних проблем методики викладання предметів у початковій, середній, старшій та профільній школі.
  • Вивчення науково-методичного супроводу діяльності обласних опорних закладів освіти та шкіл передового педагогічного досвіду.
  • Проведення масових обласних науково-методичних заходів та конкурсів фахової й професійної майстерності педагогічних працівників.
  • Координація роботи з базовими (опорними) навчальними закладами за різними напрямами інноваційної діяльності.
  • Проведення системного навчання керівників та слухачів обласних опорних закладів освіти та шкіл передового педагогічного досвіду.
  • Моніторинг, аналіз, експертна оцінка і прогнозування розвитку системи освіти у закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти області.
  • Вивчення міжнародного досвіду підготовки та підвищення кваліфікації фахівців за профілем кафедри та його використання у освітньому процесі.
  • Участь у виконанні міжнародних проектів та програм.
  • Співпраця у різних формах та обмін досвідом з іноземними вищими навчальними закладами, науково-дослідними установами, громадськими об’єднаннями.

Науково-педагогічні працівники кафедри консультують з питань:

  • особливостей реалізації Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти;
  • формування ключових компетентностей нової української школи;
  • модернізації освіти та впровадження інноваційних педагогічних технологій, форм і методів роботи у закладах дошкільної, початкової та загальної середньої освіти;
  • організації роботи з обдарованими дітьми та дітьми з особливими освітніми потребами;
  • надання консультативної допомоги учителям та сім’ям, які виховують дітей із особливими освітніми потребами, залучення батьків до розроблення індивідуальних планів та програм навчання.
  • викладання предметів початкової школи, практичної психології, соціальної педагогіки, інклюзії, основ здоров’я, хімії, історії, виховної роботи тощо;
  • оформлення методичних розробок, навчальних програм, посібників, організація спецкурсів, майстер класів, педагогічних студій, факультативів;
  • систематизації, узагальнення та підготовки до друку матеріалів із актуальних питань освіти;
  • методичного супроводу допрофільної підготовки та профільного навчання в закладах загальної середньої освіти;
  • компетентного і діяльнісного підходів у викладанні навчальних дисциплін;
  • оцінювання навчальних досягнень учнів;
  • експертної оцінки та рецензування навчальних програм, навчальної літератури, методичних розробок, авторефератів дисертацій;
  • упровадження передового педагогічного досвіду.
Дишлева Ірина Миколаївна, завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук

е-mail: dishleva@ukr.net

Тема наукового дослідження: «Дидактичні умови використання здоров’язбережувальних технологій у процесі навчання природничих предметів учнів основної школи», 13.00.09 – теорія навчання

 

Коло наукових інтересів: сучасні педагогічні технології в навчання молодших школярів, здоров’язбережувальні технології в закладі освіти; партнерство у освіті: взаємодія з батьками, міжнародний досвід; казкотерапія та її роль у навчанні; STEM, STEAM, STREAM-освіта: методичні основи реалізації в початковій школі; освітнє середовище Нової української школи: сучасні засоби навчання; застосування LEGO-технологій в навчанні учнів.

Портфоліо викладача

Клокар Наталія Іванівна, професор кафедри, доктор педагогічних наук
Рогова Віра Борисівна, доцент кафедри, кандидат педагогічних наук

bachinska Бачинська Євгенія Миколаївна, доцент кафедри, кандидат педагогічних наук

 

Коло наукових інтересів: науково-методична робота, виховна діяльність, підготовка вчителів до виховної роботи, інноваційна діяльність.
Полтавцев Олександр Геннадійович, доцент кафедри, кандидат філософських наук

Email: alpoltavtsev@gmail.com

Тема наукового дослідження: «Гуманітарне знання у філософії постмодерну», 09.00.01 – онтологія, гносеологія, феноменологія

Коло наукових інтересів: філософія стоїцизму, філософія буддизму, філософія потмодерну, антична філософія, епістемологія, філософія освіти.
Загурська Світлана Миколаївна, доцент кафедри, кандидат філософських наук.

е-mail: Zagurskasm@ukr.net

Тема дисертаційного дослідження: «Феномен владних комунікацій у гендерному контексті»

Коло наукових і професійних інтересів: соціалізація дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивному середовищі; лідерство як фактор суспільного розвитку; формування гендерної культури як складова демократичного громадянського суспільства. Портфоліо викладача
Алєксєєва Олена Іванівна, доцент кафедри, кандидат психологічних наук

У 2005 р. закінчила Київський міський педагогічний університеті ім. Б.Д. Грінченка й отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Соціальна педагогіка».
З 2005 по 2007 роки навчалась в Інституті дистанційного навчання Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова й отримала другу вищу освіту за спеціальністю «Психологія».
У березні 2016 року захистила дисертацію з теми: «Психологічне забезпечення розвитку конкурентоздатності управлінського персоналу освітніх організацій державної форми власності», спеціальність: 19.00.10 “Організаціна психологія”, “Економічна психологія”

 

е-mail: olenka150783@gmail.com

Коло наукових інтересів: розвиток професійної компетентності педагогічних працівників в системі освіти; діджиталізація освіти в сучасних умовах; організаційний, методичний, психологічний супровід створення безпечного, здорового та інклюзивного освітнього середовища закладу освіти; психологічні особливості розвитку дітей дошкільного віку. реалізація перспективності і наступності між дошкільною і початковою освітою; створення безбарє’рного освітнього простору; психологічний супровід управлінських, методичних та педагогічних працівників у кризовий період.
Перерва Володимир Степанович, доцент кафедри, кандидат історичних наук, Почесний краєзнавець України, член правління Київської обласної організації Національної спілки краєзнавців України

 

 

Коло наукових і професійних інтересів. Ментальне здоров’я керівників та педагогічних працівників закладів освіти. Психологічна підготовка педагогічних працівників до розвитку організаційної культури закладів загальної середньої освіти та роботи в умовах соціально-економічних змін. Формування конкурентоздатної закладу освіти. Управління впровадженням інноваційної освітньої діяльності в закладах освіти.

Портфоліо викладача

Седеревічене Алла Олексіївна, старший викладач кафедри

е-mail: sed_all3003@ukr.net, 0679278784alla@gmail.com

Коло наукових інтересів: математична компетентність як ключова компетентність, математична компетентність як дидактична категорія; особистісно-діяльнісне вираження математичної компетентності; структура, критерії сформованості предметної математичної компетентності; використання можливостей інтерактивних веб-сервісів для розроблення інтерактивних вправ і завдань з математики; впровадження науковопедагогічного проєкту «Інтелект України» в практику роботу початкової школи.

Портфоліо викладача

Майборода Зінаїда Яківна, старший викладач кафедри
Кабан Лариса Василівна, старший викладач кафедри

е-mail: olih@ukr.net

Коло наукових інтересів: оцінювання як категорія педагогічної діагностики; оцінювання інноваційної діяльності закладів освіти регіону; управління оцінювальною діяльністю тощо. Портфоліо викладача
Боярчук Ольга Іллівна, старший викладач кафедри.

е-mail: boyar4uk@ukr.net

Коло професійних інтересів: теорія і методика виховної роботи, підготовка заступників директорів шкіл з виховної роботи, педагогів-організаторів, класних керівників до фахової та професійної діяльності в закладі освіти; упровадження у практику роботи інноваційних проектів та програм у сфері виховання; розвиток громадянської освіти. Портфоліо викладача
Нечипорук Надія Іванівна, старший викладач кафедри

е-mail: nechj_nad@bigmir.net

 

Коло наукових і професійних інтересів: Розвиток професійної компетентності педагогічних і керівних кадрів дошкільних закладів освіти; розроблення та застосування парціальних програм у роботі з дітьми дошкільного віку. Портфоліо викладача 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA Ткаченко Любов Петрівна, старший викладач кафедри

е-mail: tkach_love@bigmir.net

Коло професійних інтересів: теорія і методика початкової освіти, підготовка вчителів початкових класів до реалізації концептуальних засад Нової української школи. Портфоліо викладача

Корж Тетяна Михайлівна, старший викладач кафедри

е-mail: korj.tet@gmail.com

 

Коло наукових і професійних інтересів:розвиток професійної компетентності педагогічних працівників закладів дошкільної освіти; упровадження Державного стандарту дошкільної освіти в освітній процес закладу дошкільної освіти; партнерська взаємодія педагогів з батьками як умова забезпечення якості освітнього процесу ЗДО.
Портфоліо викладача

Романюк Ольга Володимирівна, старший викладач кафедри

е-mail: olya-romaniuk@ukr.net

Коло професійних інтересів. Регіональний тренер від Всеукраїнського фонду «Крок за кроком», Kultur Kontakt Austria, фундації «LEGO-навчання для майбутнього» з питань підготовки вчителів початкових класів до роботи в умовах Нової української школи. Портфоліо викладача

Бондаренко Людмила Анатоліївна, старший викладач кафедри
Микитюк Людмила Володимирівна, старший викладач кафедри

 

е-mail: lmikityk@ukr.net

 

Коло професійних інтересів. Теорія і методика виховної роботи, підготовка заступників директорів шкіл з виховної роботи, педагогів-організаторів, класних керівників до фахової та професійної діяльності в закладі освіти; упровадження у практику роботи інноваційних проектів та програм у сфері виховання; розвиток громадянської освіти. Портфоліо викладача
Шелест Леся Василівна, старший викладач кафедри

 

Портфоліо викладача

Славінська Марина Олександрівна, викладач кафедри

 

Портфоліо викладача

Дерій

Дерій Олена Василівна, викладач кафедри

e-mail: deriy_lena@bigmir.net

Слободяник Галина Іванівна, викладач кафедри

 

e-mail: galinka.s.1975@gmail.com

 
Гаркавенко Юлія Олександрівна, викладач кафедри

 

Портфоліо викладача

Локоткова Людмила Анатоліївна,викладач кафедри

 

Коло професійних інтересів: робота психологічної служби в закладах освіти, психологічний супровід учасників освітнього процесу, профілактика стресу та професійного вигорання, створення безпечного освітнього середовища, нейропсихологія, арт-терапія, соціалізація дітей ВПО, корекційна освіта та впровадження інноваційних методик у педагогічну практику.
Портфоліо викладача
Маніленко Інна Володимирівна,викладач кафедри