КОІПОПК


↑ Повернутись до Міжнародна діяльність

Print this Сторінка

Європейська інтеграція України

Правовою основою відносин між Україною та ЄС є Угода про партнерство та співробітництво від 14 червня 1994 (набула чинності 1 березня 1998 р.). Ця угода започаткувала співробітництво з широкого кола політичних, торговельно-економічних та гуманітарних питань. Крім того, укладено низку галузевих угод та документів міжнародно-правового характеру, згідно з якими здійснюється співробітництво між Україною та ЄС.

Європейська інтеграція України відповідає життєвим інтересам українського народу, оскільки зміцнює безпеку держави та позитивно впливає на відносини України з іншими державами, підвищує рівень гарантій політичної незалежності України, сприяє зміцненню міжнародного авторитету України, створює передумови для повноцінної участі України в міжнародному розподілі праці та доступу до зовнішніх ринків, сприяє забезпеченню гарантій верховенства права, дотриманню прав людини, розвитку громадянського суспільства і демократії, побудові соціально орієнтованої ринкової економіки. Успішна реалізація державної політики європейської інтеграції можлива лише за умови її стабільної підтримки більшістю українського суспільства.

Для поліпшення обізнаності населення України щодо ЄС та роз’яснення переваг для українського суспільства реалізації цілей державної політики у сфері європейської інтеграції з 2004 по 2011 роки реалізовувалися Державні програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції України на період до 2020 року. На виконання пункту 124.1 Національного плану дій щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава” триває розробка Концепції реалізації державної політики в сфері інформування та налагодження комунікації з громадськістю з питань європейської інтеграції.

Завершення переговорного процесу між Україною та ЄС щодо укладення Угоди про асоціацію, включаючи створення зони вільної торгівлі, зумовлює необхідність продовження роботи з підвищення рівня поінформованості громадян про мету та зміст європейської інтеграції України, історію ЄС та функціонування його інституцій, стандарти життя в європейських державах, розвиток відносин між Україною та ЄС, а також його державами-членами.

У зв’язку із зазначеним, була розроблена інформаційно-комунікаційна стратегія покращення поінформованості  громадськості з питань європейської інтеграції України. Її реалізація сприятиме підвищенню обізнаності громадян України з політикою керівництва держави на євроінтеграційному напрямку та створенню стабільної проєвропейської більшості в українському суспільстві.

Невід’ємною складовою діяльності Уряду у сфері європейської інтеграції є координація заходів щодо організації та проведення в Україні Дня Європи. Щорічне відзначення цього свята започатковано у 2003 році (третя субота травня).

Традиційно урочисті заходи з відзначення цього свята відбуваються у Києві на центральній вулиці – Хрещатику, однак протягом останніх років запроваджено широкомасштабне святкування Дня Європи у регіонах України за участю Представництва ЄС в Україні та посольств держав-членів ЄС.

Підвищенню рівня обізнаності громадян про можливості, що існують в рамках співпраці з ЄС, сприяє мережа центрів європейської інформації – інформаційно-просвітницькі ресурсні центри, які надають вільний доступ до інформації про Європейський Союз, аспекти співпраці України з ЄС з метою сприяння європейській інтеграції України..

Крім того, для сприяння обізнаності громадян про європейські цінності, стандарти, досвід,  проведення реформ та критерії членства ЄС розширюється мережа євроклубів.

Діяльність Представництва Європейського Союзу в Україні, посольств країн-членів ЄС та неурядових громадських організацій

Вагомий внесок в інформування громадськості з питань європейської інтеграції здійснюють Представництво Європейського Союзу в Україні, посольства країн-членів ЄС та неурядові громадські організації.

Одним із головних завдань Представництва Європейського Союзу в Україні  є підвищення рівня поінформованості громадськості про Європейський Союз та його політику. З метою підвищення рівня поінформованості про Європейський Союз та його політику, а також для їх кращого розуміння, Відділ преси та інформації займається різноманітною інформаційною та комунікативною діяльністю. Рамки цієї діяльності охоплюють: веб-сайт Представництва, спеціалізовані інформаційні бюлетені, публікації та брошури, аудіовізуальні матеріали та численні заходи, що влаштовуються для задоволення потреби людей дізнатися більше про Європейський Союз та відносини між Україною і ЄС.

За підтримки Представництва ЄС в Україні створюються Інформаційні центри Європейського Союзу, головною метою яких є поширення інформації про Євросоюз та його політику, надання допомоги університетам та дослідницьким центрам в навчанні студентів та проведені дослідницької роботи з питань європейської інтеграції, а також сприяння участі студентів в дебатах з європейських питань.

Представництво Європейського Союзу в Україні також підтримує діяльність українських євроклубів.

У рамках „Європейської програми” Міжнародний фонд „Відродження” надає підтримку розвитку мережі центрів європейської інформації, що надають доступ усім заінтересованим особам до інформаційних ресурсів та електронних баз даних матеріалів щодо функціонування інституцій ЄС та інших європейських організацій, економіки, політики, освітніх та культурних процесів в країнах Європи, можливостей навчання, участі в наукових, молодіжних та інших програмах ЄС, політики європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України та багатьох інших питань.

Нормативно-правова база

Методичні рекомендації

Методичні матеріали

Євроінтеграційні освітні ресурси, навчальні ігри та методичні матеріали про ЄС щодо:
  • історії Європейського Союзу;
  • засад та напрямів діяльності кампанії «Прямуємо Разом»;
  • принципів функціонування ЄС, керівних інституцій, органів ЄС та їх діяльності;
  • відносин Європейського Союзу та України;
  • європейських цінностей.
Доступ до інформаційних ресурсів за посиланням: https://euroquiz.org.ua/libraries/info-resources
Офіційний євроінтеграційний портал (розділ «Інфоргафіка та освітні матеріали») https://eu-ua.org/?fbclid=IwAR0Yt-DJSPkHAJTtEhPun23GcLkYtqt6g6KXZfNtRECTaJbq0YtAqoZyyXg;
Офіційні джерела інформації з питань євроатлантичної інтеграції та співробітництва України з НАТО: https://www.nato.int/ (Організація Північноатлантичного договору (НАТО), https://eeas.europa.eu/delegations/ukraine_uk (Представництво Європейського Союзу в Україні) та https://www.europarl.europa.eu/portal/en (Європейський Парламент)
Дізнавайтеся про найважливіші новини у сфері євроінтеграції України, оформивши безкоштовну електронну підписку на щотижневий офіційний євроінтеграційний дайджест bit.ly/subscribeuaeunato 

 

Європейські програми і проекти у закладах освіти Київщини

 

Проєкт «Компетентності лідерства та менеджменту для розвитку якості в опорних школах» реалізується організацією ОеАД  (Австрійська служба міжнародної співпраці в галузі освіти та досліджень) від імені Федерального міністерства освіти, науки та досліджень Австрії за сприяння Міністерства освіти і науки України.
images Засідання Ради швейцарсько-українського проекту “Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU”
 image2 image3 Українсько-естонський проєкт «Міксіке в Україні» реалізується за підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства закордонних справ Естонії.
Мета проекту: впровадження та розвиток онлайнового навчання у загальноосвітніх навчальних закладах України, навчання вчителів використанню онлайнових інструментів у навчально-виховному процесі, створення дидактичних та методичних матеріалів за допомогою онлайнових ресурсів. http://miksike.net.ua
image1 E-Twinning – це навчальна програма Європейської Комісії, започаткована в 2005 р. з метою розвитку співпраці європейських шкіл.  Ключовою складовою навчання є використання інформаційно-комунікаційних технологій. E-Twinning Plus – це робочий простір програми E-Twinning в рамках Східного партнерства Європейського Союзу. http://www.etwinning.com.ua/pro-etwinning-plus/sho-take-etwinning-plus/ 
Програма НАТО «Наука заради миру та безпеки» – співпраця Альянсу з партнерами у пріоритетних галузях науки та технологій
Flag_of_Greece Оздоровлення дітей Київщини на острові Крит (Грецька республіка)
swiss Українсько-швейцарський проект «Сприяння розвитку освіти для де­мо­кратичного громадянства в Україні»
ukr_shveyts Українсько-швейцарський освітній проект “Розвиток громадянських компетентностей в Україні”
british_council Співпраця з Британською Радою –  міжнародною організацією Сполученого Королівства із культурних відносин та освіти
goethe-institut Співпраця закладів освіти з Гете-Інститутом в Україні
francais Співробітництво із Французьким інститутом в Україні (ФІУ)
oseredok_osvitu Реалізація польсько-українського проекту «Шкільна академія підприємництва» у Київській області
swiss Реалізація міжнародного освітнього проекту “Освіта для сталого розвитку – в дії”
 poland_ukraina Візит делегації Малопольського центру розвитку освіти (м.Краків, Польща) до закладів освіти Київщини
poland_ukraina_seminar Міжнародний семінар-практикум «Особливості викладання польської мови як іноземної»
 Міжнародний науково-практичний семінар «Релігійне розмаїття та міжкультурна освіта»