КОІПОПК


↑ Повернутись до Інше

Print this Сторінка

Рамка безперервного професійного розвитку вчителів


Британська Рада в Україні та Міністерство освіти і науки України розробили Програму та уклали курс «Післядипломна педагогічна освіта вчителів іноземних мов» (2012). Програма містить Рамку безперервного професійного вдосконалення вчителів іноземних мов (далі Рамка), що описує професійну поведінку вчителів різних кваліфікаційних категорій.

Використання Рамки у процесі підвищення кваліфікації вчителів іноземних мов України продемонструвало потенціал для розширення її функцій та сфер застосування.

З метою використання Рамки для вчителів усіх предметів її укладачі удосконалили, доповнили документ та зробили його універсальним.

Рамка визначає підходи до створення стандартів вищої педагогічної освіти та напрями безперервного професійного розвитку вчителів. Вона є основою для розробки концепції педагогічної освіти, положень про атестацію та сертифікацію вчителів, положення про післядипломну педагогічну освіту та інших нормативно-правових документів.

Рамка покликана полегшити роботу освітян у визначенні професійної майстерності вчителів, забезпечити прозорість та об’єктивність атестації, а також інших заходів, що стосуються діяльності педагогічних працівників, адміністрацій навчальних закладів, працівників органів управління освітою, методичних служб.

Рамка є орієнтиром для створення інноваційних моделей професійного розвитку вчителів. Вона визначає зміст професійної діяльності вчителів нової української школи та інтегрує підходи до оцінювання результатів їхньої роботи.

Завантажити документ pdf

 


Нормативно-правова база апробації
Рамки безперервного професійного розвитку вчителів


Заклади освіти Київської області – учасники апробації 

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 29.11.2017 №1547 розпочато офіційну апробацію Рамки безперервного професійного розвитку вчителів.

Учасники апробації:


Заходи, проведені у рамках пілотування проекту

22.01.2019. Навчальне заняття з теми  «Методика оцінювання професійної діяльності вчителів Нової української школи»

09.08.2018. Триденний семінар-практикум у рамках загальнонаціонального пілотування проекту «Рамка безперервного професійного розвитку вчителів іноземних мов»

23.08.2018. Коуч-студія для керівників методичних об’єднань вчителів іноземних мов та вчителів іноземних мов перших і десятих класів «Нова українська школа: розвиток ключових компетенцій XXI століття засобами іншомовної освіти»

10.12.2018.Триває робота триденного семінару-тренінгу для пілотних закладів освіти щодо апробації Рамки безперервного професійного розвитку учителів

12.12.2018. Завершено роботу триденного семінару-тренінгу для пілотних закладів освіти щодо апробації Рамки безперервного професійного розвитку учителів