Життя – це найдорожчий скарб. Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба цінувати й берегти здоров’я. У цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить – і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватися.
Дані Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та інших міжнародних організацій свідчать про кричущу ситуацію з безпекою дорожнього руху в більшості країн. За оцінками ВООЗ, якщо не вжити термінових заходів, аварії на дорогах стануть головною причиною смертності у світі, випередивши серцево-судинні захворювання та СНІД. Дорожньо-транспортну пригоду називають «убивцею № 1» у світі. Одним із найбільш вражаючих фактів у звіті ВООЗ є те, що травмування в наслідок ДТП є головною причиною смерті людей у віці від 5 до 29 років.
Генеральною Асамблеєю ООН прийнято Резолюцію «Підвищення безпеки дорожнього руху в усьому світі», відповідно до якої 2021-2030 роки проголошуються Другим Десятиліттям дій із забезпечення безпеки дорожнього руху. Глобальною метою Десятиліття є скорочення кількості смертей та травм у результаті дорожньо-транспортних пригод на 50% до 2030 року.
Із 15 по 21 травня 2023 року за ініціативою ООН по всьому світу відбудеться 7-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху, до якого традиційно долучається Україна.
До проведення І етапу Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху Валентиною Сутковою, завідувачем бібліотеки, та Вірою Веровенко, бібліотекарем КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» підготовлено інформаційний мікс «Безпека на дорозі – безпека життя».
Незнання або невміння дотримуватися певних правил поведінки, необережність часто призводять до втрати не тільки здоров’я, а й життя. Таке трапляється з різних причин, але особливо тоді, коли людина потрапляє на вулицю й не дотримується її законів. Безпека на дорозі – це і є насамперед безпека життя.
Запрошуємо до перегляду!