КОІПОПК


Тра 20 2022

Print this Запис

Зустріч фахівців психологічної служби Київщини

Унікальний візерунок вишиванки… Стібок за стібком покладений на білому полотні… Саме так створювався генетичний код нашої нації. У цей символічний день, 19 травня, знову зустрілися фахівці психологічної служби Київщини, щоб вкотре обмінятися досвідом, враженнями, думками та вирішити важливі робочі питання в умовах воєнного стану в межах проведення флеш-семінару «Коло підтримки».

Обговоривши нагальні питання, що виникли в спеціалістів служби, Наталія Маковкіна, завідувачка відділу практичної психології і соціальної роботи інституту, нагадала про важливість індивідуального підходу на місцях та різну можливість практичних психологів і соціальних педагогів надавати свої послуги. Також звернула увагу на зміни в роботі психологічної служби в умовах війни, можливість проходження курсів підвищення кваліфікації на базі інституту.

До зустрічі доєдналася Ольга Романюк, методист відділу початкової освіти інституту, яка з власного досвіду поділилася дієвим інструментом психологічної допомоги дітям, які стали вимушеними переселенцями через війну – це терапевтичні казки. Казкотерапія чудово допомагає пояснити дитині різні життєві ситуації, виразити емоції, познайомитися з різноманітними стратегіями поведінки. Крім того, казки дозволяють дитині побувати на місці персонажа в певних конфліктних ситуаціях у “безпечних умовах” і спробувати нові способи вирішення конфліктів.

Пані Ольга познайомила з методикою роботи з терапевтичною казкою польської письменниці Аліції Сафаржинської-Платос “Герої теж плачуть”, запропонованою тренерками-психологинями фінського проєкту “Навчаємось разом” Вікторією Соловйовою та Ольгою Пастуховою. З тим, щоб учасники відчули важливість застосування терапевтичних методик у роботі.

У блоці «Поділись історією» Світлана Горбаченко, психологиня комунальної установи «Центру професійного розвитку педагогічних працівників» Переяславської міської ради, поділилася власним досвідом роботи. Пані Світлана розповіла про застосування кінотерапії в роботі з молодшими школярами й підлітками, які перебувають на території Переяславщини. Метою даної методики є обмін емоціями, почуттями, самовираження учасників. Зустрічі організовуються офлайн  за підтримки волонтерів і  служб міста. Пані Світлана презентувала практичні вправи «Рамка страху», «Яхта», МАК «Монстрики почуттів», «Кактус емоцій», «Джерело» та дихальні вправи, які дають можливість проживати менш травматично кризовий стан.

Під час завершального ресурсного блоку Олеся Шелест, методист відділу практичної психології і соціальної роботи інституту, розповіла про резильєнтність в умовах війни. Звернула увагу на важливість формування психологічної стійкості, цінностей, які допомагають вистояти у складні часи, та вплив позитивних емоцій на фізіологічне і психологічне відновлення особистості.

Учасники практикувалися у використанні ефективних технік самодопомоги в надзвичайних ситуаціях.

Сьогоднішня зустріч вже котре підтвердила, що складні та невідомі нам ситуації об’єднують, змушують замислитися й переоцінити власне життя. Фахівці висловили пропозицію щодо збереження щотижневих зустрічей. Захід пройшов у теплій атмосфері взаєморозуміння та взаємопідтримки, що надихає та наповнює ідеями.