КОІПОПК


Тра 27 2024

Print this Запис

Засідання інтервізійної зустрічі «Психолого-педагогічна підтримка дітей, батьків та педагогів в умовах воєнного стану»

В наш дім прийшла війна… Ми непохитно віримо у перемогу України! Але не знаємо, скільки ще часу доведеться провести під сиренами в укриттях. Всім зараз потрібна допомога, підтримка, аби вистояти, вберегти себе і близьких, зберегти своє емоційне й психічне здоров’я. Найбільш вразливими до кризових ситуацій є діти з особливими освітніми потребами. Як допомогти їм і родинам пережити цей важкий період?

24 травня 2024 року в КЗ КОР «Білоцерківський багатопрофільний  навчально-реабілітаційний центр» проведено інтервізійну зустріч з теми «Психолого-педагогічна підтримка дітей, батьків та педагогів в умовах воєнного стану». Формат проведення: очний.

Захід організований ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» для директорів та фахівців інклюзивно-ресурсних центрів.

З вітальним словом до  учасників заходу звернулася ректор КНЗ КОР «КОІПОПК», кандидат педагогічних наук Віра Рогова.

Ознайомила з умовами та діяльністю комунального закладу Київської обласної ради «Білоцерківський багатопрофільний  навчально-реабілітаційний центр»  директор  Ольга Верзун.

Галина Слободяник, завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти КНЗ КОР «КОІПОПК», презентувала концепцію консалтингової діяльності лабораторії інклюзивної та спеціальної освіти.

Під час заходу розглядалися питання впливу психотравмуючих подій на дітей, у тому числі з особливими освітніми потребами, було виокремлено вікові особливості реакцій дітей з особливими освітніми потребами в кризових ситуаціях, презентовано рекомендації педагогам, батькам, ознайомлено зі стратегіями підтримки дітей з особливими освітніми потребами та їх родин у ситуаціях, спричинених війною.

Учасники заходу взяли активну участь у експрес-практикумі у форматі маркетплейсу та поділились досвідом використання сучасних підходів до створення умов для психосоціальної підтримки дітей з ООП та їх родин, котрі отримали травмівний досвід унаслідок військової агресії.

Учасники заходу відмітили інтенсивність спілкування, пряму комунікацію, інтерактив, що сприяло підвищенню ефективності роботи та створенню доброзичливої атмосфери, наповнену позитивними емоціями.