Шановні колеги-освітяни, а саме вчителі/-ки, які викладають історію у 8-10 класах, українську мову та літературу в 8-9 класах і мистецтво у 9 класі, повідомляємо про старт нової хвилі загальнонаціонального проєкту «Вивчай і розрізняй: інфомедійна грамотність», який реалізовується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у партнерстві з Міністерством освіти та науки України і Академією української преси.
Якщо ви готові застосовувати цифрові методи викладання, проводити інноваційні вправи та навчати учнів та учениць стійкості до дезінформації та маніпуляцій — запрошуємо до реєстрації у проєкті за посиланням: https://forms.office.com/r/9uwLDEH5tr
Відбір учасників триває з 1 березня по 1 квітня 2023 року.
Детальнішу інформацію можна знайти на сторінці набору: https://l2d.in.ua/
Важливо:
✔IREX прийматиме заявки як від груп вчителів від одного закладу освіти (2 або більше вчителів, які викладають зазначені предмети, та керівник або заступник керівника закладу освіти, кожен з яких має заповнити заявку), так і активних вчителів/-ок, які хочуть долучитися до проєкту одноосібно.
❗При розгляді заявок перевага надаватиметься колективним заявкам від закладів освіти, оскільки системна робота команди освітян дає найкращі результати для формування в учнів навичок критичного сприйняття інформації та інфомедійної грамотності.
✔До участі у проєкті запрошуються представники закладів загальної середньої освіти усіх форм власності.
✔Кількість заявок від одного регіону необмежена. Тимчасово переміщені учителі також можуть подаватися до участі. Можливість подачі заявок закладами освіти, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, відсутня.
✔До проєкту можуть долучатися заклади освіти, які знаходяться в інших країнах та підпорядковані Міністерству освіти і науки України.
✔До кінця травня 2023 року відібрані учасники пройдуть курс та тренінг із медіаграмотності, а також спеціальне навчання з інтеграції інфомедійної грамотності в уроки. Навчання відбуватиметься онлайн.
✔Після проходження тренінгів учителі отримають електронні матеріали: конспекти уроків, презентації, роздавальні та інші матеріали.
✔Надалі команда проєкту проводитиме для учасників додаткові вебінари для професійного розвитку, очні обміни досвідом із учасниками проєкту з попередніх хвиль набору та різноманітні сесії з медіаграмотності.
✔Учасники зможуть спілкуватися з колегами з інших регіонів, обмінюватися досвідом, впроваджувати кращі практики та досягати високих результатів разом зі своїми учнями у спільноті однодумців/-ць.