29 березня відбулася просвітницька онлайн-зустріч, яку приємно і образно називаємо «Щупак і друзі». Це, справді, була дружня і надто цікава, корисна, фахова зустріч вчителів-істориків Київщини з авторським колективом підручників з історії – Ігорем Щупаком, Іриною Піскарьовою, Оленою Бурлакою.
Ігор Якович аргументовано і переконливо радив справитися з викликами історичної освіти: поступово перейти до інтегрованого вивчення предмета, запровадити концентричний підхід до викладання, поєднати паперовий та електронний формат підручника з історії.
Влучним був акцент на те, що «…ВІЙНА ОСТАННЬОЇ ІМПЕРІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ триває і на полі бою, і в головах людей. Перекручена і фальсифікована історія стала основою ІДЕОЛОГІЇ РАШИЗМУ, яка вбиває. Правдива історія України та світу, яка представлена в підручниках зручно для вчителів, цікаво та доступно для учнів – це наша дуже важлива зброя. Тому, попри війну, Українська держава прагне цього року видати нові шкільні підручники. Вдячність за цю можливість – нашим героїчним воїнам ЗСУ».
Креативно представили підручник з історії стародавнього світу для 6 класу пані Ірина та пані Олена – зміст, методична база, компетентності, візуалізація – справили позитивне враження на учасників зустрічі. Запропоновані нові підходи до викладання дають право назвати предмет «сучасна історія стародавнього світу». Цікаво ж?!
А іще, колег-однодумців, учнів та студентів запросили до участі у творчих конкурсах, які організовує і проводить Український інститут вивчення історії Голокосту «Ткума». Приклад роботи переможниці Конкурсу 2022 року вразив до глибини душі. Відеоролик про дитячу долю в умовах війни – чи то Другої світової, чи то нинішньої російської агресії – невимушено викликав сльози, біль, співпереживання…А ми думали «ніколи знову»…
Зустріч завершилася обнадійливо! Ми – непереможні! За нами, істориками – ефективне навчання історії України в глобальному контексті.
Слава Україні! Героям слава!