КОІПОПК

Кві 28 2021

Print this Запис

Використання мультимедійних засобів у навчанні географії та природознавства

Давня мудрість говорить: «Хто стоїть на місті, той відстає». Місія сучасного вчителя полягає в тому, щоб весь час рухатися вперед і не зупинятися, досягнувши вершини, а підніматися вище. Оволодіння сучасними мультимедійними інструментами – це не данина моді, а необхідна складова навчального процесу. Тож 28 квітня 2021 року команда з 20-ти творчих  учителів географії й природознавства вже втретє зібралася на засідання обласної педагогічної студії з теми «Використання  мультимедійних засобів у навчанні географії та природознавства», щоб продовжити сходження до вершин педагогічної майстерності. Підсумкове заняття відбулося в онлайн-режимі на платформі «Zoom» під керівництвом Ольги Чемерис, учителя географії Переяславської гімназії Переяславської міської ради.

У процесі зустрічі вчителі ознайомилися з платформою «Canva», яка дає можливість створювати практично будь-яку цифрову й поліграфічну продукцію, а саме: яскраві презентації, інфографіку, ментальні карти, комікси та багато іншого. Також однодумці долучилися до тестування в ігровій формі, створеного в програмі «Quizizz», та ознайомилися з роботою цього онлайн-сервісу. Та головною родзинкою заняття стала спільна робота колег на онлайн-дошці «Padlet», на якій учителі ділилися набутими вміннями у «Скарбничці досвіду». Кожен учасник заходу презентував ідеї та надбання з використання мультимедіа як під час класно-урочного, так і під час дистанційного та змішаного типів навчання.

Зібрання колег-однодумців відбулося в доброзичливій і невимушеній атмосфері. Плідна співпраця надихнула всіх присутніх на нові професійні звершення та розвиток творчого потенціалу.

Валерій Совенко, завідувач відділу географії, економіки та краєзнавства КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», координатор обласного майстер-класу, підбив підсумки роботи й наголосив, що використання мультимедійних засобів  є необхідної складовою  в  навчанні географії та природознавства  в умовах дистанційного та змішаного навчання.

Результатом роботи професійної спільноти стали розробки навчальних занять для організації дистанційного навчання учнів із географії та природознавства, які розміщені на сайті «Географія. Усе, що треба знати».