9 червня 2022 року в режимі онлайн було проведено Всеукраїнський вебінар «УКРАЇНСЬКЕ МИСТЕЦТВО У СВІТОВОМУ ПРОСТОРІ: ІМЕНА І ДОЛІ», ініціаторами якого виступили Національна академія педагогічних наук України, Інститут проблем виховання НАПН України, лабораторія естетичного виховання та мистецької освіти. Співорганізаторами заходу були ДНУ Інститут модернізації змісту освіти МОН України та КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів». Партнер: Видавництво педагогічної преси та літератури «Шкільний світ».
З вітальним словом та мотиваційною промовою до учасників вебінару звернулася Комаровська Оксана Анатоліївна, д.п.н., проф., завідувач лабораторії естетичного виховання та мистецької освіти Інституту проблем виховання НАПН України.
Нормативно-правові аспеки, які визначають процес організації мистецької освіти за концепцією НУШ у середній школі у виступі «Шкільна мистецька освіта: якою їй бути?» висвітлила Гайдамака Олена Василівна, к.п.н., начальник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту загальної середньої освіти в Новій українській школі ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».
Схвалення отримав виступ Комаровської Оксани Анатоліївни з теми «Музика в мистецькій освіті: ціннісні рефлексії в реаліях війни», в якому було ґрунтовно розкрито глибоке розуміння проблем боротьби за національну ідентичність, трансформацію цінностей, особливості виховання дітей в умовах війни.
Ничкало Світлана Андріївна, науковий співробітник лабораторії естетичного виховання та мистецької освіти Інституту проблем виховання НАПН України своїм виступом «Долаючи виклики долі: архітектура української діаспори як приклад злету національного духу» збагатила знання присутніх про мистецтво української архітектури, зокрема на прикладі творчості видатних митців-архітекторів української діаспори, зведених ними визначних храмових споруд у різних регіонах світу із поєднанням стильових рис української архітектури і найсучасніших тенденцій, презентувала нові імена архітекторів та художників, твори яких входять до десяти унікальних церков світу й десяти найкрасивіших церков Америки, а також внесені до реєстру архітектурних пам’яток Польщі у 2019 році.
Махмутова Анжела Євгенівна, методист НМЦ професійного розвитку керівних та педагогічних працівників установ і закладів дошкільної та загальної середньої освіти ХОІППО ознайомила учасників вебінару із результатами реалізації проекту «Митці рідного краю» (на прикладі Хмельницької області).
Власова Валерія Гаврилівна, к.п.н, старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», старший науковий співробітник лабораторії естетичного виховання та мистецької освіти Інституту проблем виховання НАПН України у виступі «Специфіка дистанційної освіти в ЗЗСО та її значення для формування особистості сучасного школяра» розглянула актуальні питання дистанційного навчання, окреслила переваги та недоліки застосування різних режимів дистанційного навчання. Надала практичні поради, що допоможуть вчителям комфортно почувати себе під час проведення онлайн-уроків.
Захід відбувся у широкому дружньому колі, про що свідчить величезна кількість учасників, а саме 430 осіб.
Запис семінару можна переглянути та YouTube https://ipv.org.ua/2022/vebinar-vchyteliv-mystetstva/