КОІПОПК


Січ 31 2024

Print this Запис

Воєнний стан, якісна школа, якість освіти, безпека: досвід керівника

30 січня 2024 року в режимі онлайн на базі Войтівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів -дитячий садок» Згурівської селищної ради Броварського району Київської області відбулася перша зустріч обласної педагогічної студії для керівників закладів освіти з теми «Організація ефективного безпечного освітнього середовища: воєнний стан, якісна школа, якість освіти, безпека”».
Керівник студії – Тищенко Людмила Володимирівна, директор Войтівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів -дитячий садок» Згурівської селищної ради, голова молодіжної ради, ініціативна, креативна, активна та компетентна.
Координатор педстудії – Бондаренко Людмила Анатоліївна, методист відділу управління закладами освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів».

   

Порушена тема наразі дуже актуальна. В умовах війни питання функціонування закладів освіти як безпечного простору є надзвичайно гострим. До слова, у 2015 році ООН розробила Декларацію про безпеку шкіл, яку станом на сьогодні підписало більше 100 країн, серед яких немає росії. Сьогодні ж ця країна-агресор розглядає українські заклади освіти як об’єкти для обстрілів. Тому заклади освіти в Україні уже два роки працюють у нових надзвичайних умовах. А облаштування укриттів та організація безпечного освітнього простору у школі – одне з найважливіших завдань учасників освітнього процесу.
У ході першого заняття розглянуто такі питання:
– роль органів місцевого самоврядування у створенні якісного освітнього середовища;
– особливості роботи шкіл під час війни;
– взаємодія закладу освіти та громади;
– українсько-швейцарський проєкт «Децентралізація для розвитку демократичної освіти (DECIDE)»;
– ідеї з організації літніх клубів для дітей громади.

   

Після опрацювання зазначених вище питань учасники студії отримали домашнє завдання: згенерувати ідеї з організації літніх клубів для дітей громади.
Зустріч учасників (хоч і онлайн) була теплою і натхненною, плідною і цікавою. Безперечно, кожен учасник отримав нові знання та ідеї, які використає у своїй роботі.