КОІПОПК


Print this Сторінка

Віртуальна книжкова виставка «Поклонися, земле, пам’яті Тараса» (до дня народження  Тараса Григоровича Шевченка)

І знову – березень… І знову линуть до нас думки геніального українського поета… Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Тараса Григоровича Шевченка, яка у своїй величі була, є і залишиться ні з чим не зрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення.

Тарас Шевченко залишив нам неоціненні духовні надбання – твори і світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до України, кликав сильних на подвиги, уселяв у слабких надію й віру. Т.Г. Шевченко – завжди сучасний, актуальний, щоразу звертаючись до його слів, нові покоління знаходять у них потрібне, цікаве, злободенне. Збагнути цей феномен – складне завдання. І розв’язати його можна, лише постійно звертаючись до рядків із творів Кобзаря. Ми повинні завжди пам’ятати про генія українського народу.

До дня народження  Тараса Григоровича Шевченка Валентиною Сутковою, завідувачем бібліотеки, та Вірою Веровенко, бібліотекарем КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», підготовлено віртуальну книжкову виставку «Поклонися, земле, пам’яті Тараса». Виставка складається з двох розділів.

Перший розділ «Доля схожа на легенду» презентує наукові праці провідних шевченкознавців: І. Дзюби, М. Жулинського, С. Гальченка, В. Смілянської та інших – про життєвий і творчий шлях Великого Кобзаря, демонструє кращі зразки української шевченкіани.

Т.Г. Шевченко – багатогранна особистість. Він писав поезії, поеми, прозові й драматичні твори. А починав творчість із балад. У другому розділі «Нас єднає Шевченкове слово» представлено повне зібрання творів Тараса Шевченка, яке містить усю відому літературну спадщину: поетичні, драматичні, прозові твори, щоденник, автобіографію, статті, археологічні нотатки, записи народної творчості, листи. Видання «Кобзаря» різних років, перекладені англійською та польською мовами, заслуговує на особливу увагу. Це книга, якій судилося бути безсмертною. Образ кобзаря проходить через усю творчість геніального поета.

Велич Тараса Шевченка полягає в тому, що він зумів повернути нам національну гідність і необхідність боротися за відновлення незалежної української держави. Його безмежна любов до українців і України проявлялася в тому, що він навчав і переконував нас про можливість щасливого життя тільки в своїй незалежній державі, адже «в своїй хатісвоя й правда, і сила, і воля».

Книжкова виставка стане в нагоді всім тим, хто шанує, знає й по-справжньому пропагує творчість геніального українського поета.