17 вересня 2019 року на базі КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» для учасників Проєкту «Філологічний Олімп» Київської області відбувся навчально-практичний семінар «Урок літератури – формат креативних ідей» у форматі «Світове кафе».
Учасників заходу привітала Химера Наталія Володимирівна, методист відділу української мови і літератури, зарубіжної літератури інституту, яка оголосила мету та завдання заходу, побажала невичерпної енергії, оптимізму та нових позитивних емоцій.
У ході зустрічі були розглянуті такі питання:
- Вітання авторських колективів навчально-методичних посібників: книг для вчителя із зарубіжної та української літератури для 11 класів із мультимедійними додатками.
- Організація роботи локацій «Світового кафе» за темами: «Учитель – лідер освітнього простору», «Учень – повноправний творець майбутнього», «Урок літератури – формат креативних ідей», «Освітній простір для формування людини майбутнього».
- Презентація підсумків роботи груп хранителем кожної локації.
- Підбиття підсумків: самооцінка і взаємооцінка роботи кожного під час роботи в локаціях.
- Оголошення про закриття всеукраїнського науково-педагогічного проєкту «Філологічний Олімп» на підставі Наказу МОН України № 916 від 2 липня 2019 року.
- Організація творчої групи філологів Київщини, вчителів української мови і літератури та складання перспективного плану роботи и на 2019-2020 навчальний рік.
- План оновлення віртуального кабінету зарубіжної літератури складання графіку роботи.
Сьогодення ставить перед учителями завдання переосмислення своєї педагогічної діяльності, перегляду підходів та методів викладання. Неможливо бути компетентним учителем-філологом без бажання вчитися, постійно самовдосконалюватися. Усе, що відбувається в нашому житті, дає нам досвід.
Учасники навчально-практичного семінару об’єдналися в 4 групи, кожна з яких обговорювала теми локацій «Світового кафе» й записувала всі креативні ідеї, що доповнювалися іншими колегами. Кожний отримав можливість презентувати свою ідею та переконався, що завдяки активному залученню в процес обговорення у форматі «Світове кафе» інших, можна знайти найбільш цікаві варіанти та оптимальні шляхи вирішення тих чи інших проблем. Ерудиція та майстерність вчителів-філологів Київщини, переплетені з вагомим особистим досвідом, довели: сучасний урок літератури, дійсно, є форматом, в якому народжуються креативні ідеї.
Рефлексія учасників навчально-практичного семінару
Участь у заході дала можливість обмінятися досвідом, збагатитися мудрими порадами та цікавими ідеями, об’єднатися з однодумцями та спланувати свій поступ уперед. Але якою б модернізованою та комп’ютеризованою не була сучасна школа, яким би ерудованим, сучасним, неординарним не був учитель-словесник, головна мета його діяльності полягає в тому, щоб він зміг «достукатись» до сердець своїх учнів, щоб зумів посіяти в них добре, мудре, вічне.
Такі заходи – спільний пошук рецептів успішної професійної діяльності, заохочення до творчості, підтримка та надання впевненості педагогам у власних силах та можливостях.
Куракіна Валентина
Кажуть, що людині в житті щастить двічі: у кого народився і в кого вчився. Тільки той, хто сам має крила, може навчити літати інших. Саме такими справжніми професіоналами, майстрами, захопленими словом, бажанням самовдосконалюватися і зростати особистісно і професійно, є учасники сьогоднішньої зустрічі. Щиро дякую за море позитиву, неймовірний настрій, новий досвід, знання, творчі знахідки та емоційну насолоду.
Волошина Людмила
ОСІНЬ
– пора збирати вражай, а він у нас багатющий.
ОСІНЬ
– тепло і сонячно в душі.
ОСІНЬ
– тому плідно працюємо.
ОСІНЬ
– час творчої співпраці, нових помислів та ідей.
ОСІНЬ
– все, як і у природі, радіємо:
– ще один крок вперед!
Почерніна Ірина