Зміна обставин та укладу життя дає нам змогу поглянути на ситуацію, що склалася, з іншого боку та побачити нові можливості й віднайти нові орієнтири. Життя дітей України в ніч 24 лютого поділилося на «до» і «після», як і всіх громадян України. Щоб допомогти дітям, їхнім батькам, внутрішньо переміщеним особам знизити рівень стресу, впоратися з емоційним навантаженням та піклуватись про здоров’я, безпеку під час війни, центром підтримки інклюзивної освіти 04 травня 2022 року було проведено першу частину циклу флеш-семінарів «Сходинки підтримки» для директорів та фахівців інклюзивно-ресурсних центрів (в онлайн режимі).
Основна мета та завдання семінарів «Сходинки підтримки» – це можливість ознайомитись з професійними напрацюваннями колег, новими підходами у використанні технологій на практиці, обговорити зміни щодо функціональної діяльності інклюзивно-ресурсних центрів у період воєнного стану.
У заході взяли участь в.о. ректора інституту Наталія Бендерець, проректори інституту Євгенія Бачинська, Олена Часнікова, працівники центру підтримки інклюзивної освіти, директори та фахівці інклюзивно-ресурсних центрів Київської області.
Під час роботи семінару були розглянуті питання щодо організації діяльності ІРЦ під час війни та проведення дослідження діяльності ІРЦ в територіальних громадах.
Цікаво та зворушливо прозвучали виступи директорів та фахівців інклюзивно-ресурсних центрів під час сесії «Поділись історією» про створення хабів психологічної та гуманітарної допомоги на базі центрів.
Наприкінці семінару присутні мали можливість пропрацювати тривоги, переживання, стреси, використовуючи арт-терапевтичні техніки.
Учасники відмітили практичну спрямованість, корисність, душевність та ресурсність заходу.