КОІПОПК


Кві 23 2025

Print this Запис

Відбулося заняття обласної педагогічної студії для вчителів української мови та літератури

Триває робота обласної педагогічної студії у змішаному форматі з теми “Розвиток інформаційно-цифрової компетентності вчителя-словесника” для вчителів української мови і літератури, зарубіжної літератури, керівників гуртків закладів загальної середньої освіти. Координатором заходу виступила Бичевська Лідія Василівна, методист відділу загальної середньої освіти КНЗ КОР “Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів”. Заняття з теми “Цифрова творчість у педагогічній діяльності вчителя-словесника та керівника гуртка” провела Зленко Любов Миколаївна, учителька української мови та літератури Опорного закладу освіти “Миронівський академічний ліцей імені Т. Г. Шевченка Миронівської міської ради Київської області”. Для учасників студії директор ліцею Капустей Леся Степанівна підготувала презентацію про інноваційну та проєктну діяльність, розвиток професійної компетентності педагогів, переваги використання інтерактивних інструментів у освітньому процесі ліцею. До активної роботи студії долучилося понад 30 педагогів закладів загальної середньої освіти Київщини.

Любов Миколаївна звернула увагу на сучасні вимоги до освітнього процесу в класах НУШ, що потребують від педагогічних працівників використання ефективних технологій у професійній діяльності, створення та застосування освітніх мультимедіа, реалізації творчого потенціалу та формування в учнів уміння користуватися цифровими технологіями й сервісами. Креативним було ознайомлення учасників педагогічної студії з ресурсами для створення навчальних матеріалів Canva, Learningapps.org, Wordwall, вебсервісами Piktochart, Google-презентації. Учитель-методист продемонструвала електронне портфоліо вчителя й керівника гуртка на платформі Google Sites, яке вміщує систематизовані за тематичними сторінками матеріали педагогічного досвіду, комунікацію з учнями, батьками, колегами, є ефективним засобом для самоаналізу й презентації педагогічної майстерності. Для стимулювання активності колег, отримання зворотного зв’язку й упровадження елементів інтерактивного навчання результативно використано віртуальні дошки “Padlet”, Zoom, онлайн-сервіси для опитувань Google Forms, Mentimeter. Учителька поділилася досвідом роботи на освітній платформі “Всеосвіта”: редагування сертифікатів, дипломів, подяк, грамот учням, створення QR-кодів, скорочення покликань, проведення тестувань, публікації власних методичних матеріалів. Цікавим було представлення онлайн-платформ для організації навчання: “Human Школа”, “Моя Школа”, “Мій Клас”, що забезпечують комплексну цифровізацію освітнього процесу в ліцеї, комунікацію та аналітику в єдиній системі.

Завдяки професійному підходу й конструктивній взаємодії учасники обласної педагогічної студії здобули нові знання та навички в затишній атмосфері цифрового простору. Вони подякували Любові Зленко за презентацію педагогічного досвіду з використання цифрових інструментів, оригінальні прийоми актуалізації, пошуку та відкриття, технологічність проведених занять, побажали  нових звершень і творчої наснаги.