КОІПОПК


Тра 20 2022

Print this Запис

Відбулося друге заняття обласного майстер-класу з теми «Формування інформаційно- комунікаційних компетентностей в освітньому процесі з біології та екології»

19 травня 2022 року в онлайн режимі для вчителів біології та екології, керівників гуртків еколого-натуралістичного напряму відбулося друге заняття обласного майстер-класу з теми «Формування інформаційно- комунікаційних компетентностей в освітньому процесі з біології та екології»  під керівництвом Валентини Миколаївни Линник, учителя біології та екології Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 імені генерал-полковника Геннадія Воробйова. Координатор профоб’єднання – Тетяна Антонівна Матущенко, завідувач відділу хімії, біології, екології та основ здоров’я КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів».

У ході роботи майстер-класу було проаналізовано особливості використання інформаційних ресурсів в умовах дистанційного навчання та воєнного стану, зокрема: онлайн ресурси під час уроків біології та в позакласній роботі, а саме додатки «Flora Incognita»  та  PlantNet Plant Identification для визначення рослин; Сellsalive.com – інтерактивна бібліотека з цитології, мікробіології, імунології, генетики; онлайн-експозиція «Природознавство» від Arts & Culture Google, яка охоплює віртуальні екскурсії у 50-ти музеях природної історії. Учителі познайомилися з технологією створення хмари слів за допомогою додатку WordArt.com. та способами ефективного застосування під час уроків. Використання яскравої графіки у вигляді хмар слів учителями дозволяє акцентувати увагу на ключових моментах із теми вивчення.

Керівник майстер-класу – Валентина Миколаївна, поділилася авторським досвідом проведення уроку з теми: «Будова та функції серця». Педагоги-учасники активно працювали з онлайн-ресурсами: за допомогою хмари слів – визначали тему уроку; працювали на інтерактивній дошці Jamboard; з ресурсом 3D- візуалізатором Zygote body, моделлю тіла людини по шарах; знаходили розташування серця та особливості його будови; розв’язували задачі; складали схеми. Для закріплення отриманих знань та відпрацьовували навички у додатку «LearningApps.org».

Учасники обласної професійної спільноти із задоволенням працювали, креативно підходили до виконання завдань. Кожен учасник майстер-класу збагатив свій практичний досвід, зарядився позитивом та новими ідеями.  Учителі висловили щиру вдячність Валентині Миколаївні за цікаво організований та професійно проведений майстер- клас.