КОІПОПК


Тра 26 2022

Print this Запис

Відбулася третя частина флеш-семінару «Сходинки підтримки»

25 травня 2022  року відбулася третя частина  флеш-семінару «Сходинки підтримки» для директорів та фахівців інклюзивно-ресурсних центрів Київщини, яка відбулася у форматі зустрічі, яка надихає на плідну співпрацю у нових життєвих реаліях.

Обговоривши нагальні питання щодо діяльності ІРЦ, змін в роботі фахівців в умовах війни, Тамара Луценко, завідувачка центру підтримки інклюзивної освіти інституту, ознайомила учасників з проєктом наказу МОН України «Про затвердження Порядку утворення та умови функціонування спеціальних класів у закладах загальної середньої освіти» та запропонувала долучитися до участі у громадському обговоренні проєкту наказу.

До зустрічі доєдналася Світлана Загурська,  методистка центру підтримки інклюзивної освіти КНЗ КОР «КОІПОПК», доцент кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти, кандидат філософських наук, яка акцентувала увагу на  травматичному впливі кризових ситуацій на психіку дітей та підлітків; ефективності застосування  педагогічних технік (арт-терапія, експозиція до травматичних спогадів та інших), що допомагають подолати стани, спричинені стресами через різні форми вираження: словесні, музичні, художні та інші творчі напрямки. Продуктивним елементом виступу було залучення присутніх до практичних вправ.

У блоці «Поділись історією» Оксана Масло, директор, та Марина Бобровник, психологиня комунальної установи «Миронівський інклюзивний центр», поділилися досвідом щодо організації надання психологічної та гуманітарної допомоги на базі ІРЦ, відзначили важливість налагодження комунікації із закладами загальної середньої освіти, роботи в АС «УКРАЇНА. ІНКЛЮЗІЯ» у період воєнного стану та збереження психологічного здоров’я, надання  психологічної допомоги дітям, дорослим та родинам з подолання страхів, стресу й тривожності. Присутні мали можливість пропрацювати тривоги, переживання, стреси, використовуючи тілесно-орієнтовані та кінезіологічні техніки.

Юлія Присяжнюк, директор комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Тетіївської міської ради, запропонувала учасникам активувати свій внутрішній стан за допомогою протоколу процедури групової стабілізації АСИСТ. Це розробка Ігнасіо (Начо) Хареро, доктора філософії, доктора медичних наук, який є світовим піонером у використанні EMDR-терапії. Даний метод спрямований на стабілізацію організму після стресової ситуації , дає можливість швидко та впевнено реагувати на травматичні виклики. Метод ASSYST – це прості вправи, які проводяться з метою зняття емоційного напруження, фізичного болю, дискомфорту. Пані Юлія вдало поєднала теоретичний матеріал із  практичними вправами.

Учасники висловили побажання продовження організації зустрічей  з огляду на їх практичну спрямованість, корисність, ресурсність,  а також  відзначили душевну, наповнену позитивними емоціями атмосферу.