КОІПОПК


Сер 23 2019

Print this Запис

Відбулася інструктивно-методична нарада для учителів природничих дисциплін

22 серпня 2019 року на базі КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» відбулася інструктивна-методична нарада «Особливості організації освітнього процесу з предметів галузі «Природознавство»: «Біологія», «Хімія», «Географія», «Київщинознавство», інтегрованого курсу «Природничі науки» та предметів «Економіка», «Основи здоров’я» для методистів регіональних методичних служб, які координують діяльність учителів природничих дисциплін і керівників методичних об’єднань, учителів природничих дисциплін об’єднаних територіальних громад.

У роботі наради взяли участь 62 методисти та керівники районних (міських) методичних об’єднань учителів природничих дисциплін та економіки, учителі ОТГ; Матущенко Тетяна Антонівна, завідувач  відділу хімії, біології та екології, основ здоров’я  КОІПОПК; Совенко Валерій Володимирович, завідувач  відділу географії, економіки та краєзнавства КОІПОПК; Бобкова Олена Степанівна, методист відділу хімії, біології, екології та основ здоров’я КОІПОПК; Гудима Володимир Миколайович, методист відділу географії, економіки та краєзнавства КОІПОПК; Стеценко Ольга Миколаївна, представник ДНВП «Картографія».

У ході наради висвітлювалися питання реалізації нових навчальних програм та організації освітнього процесу з навчальних предметів освітньої галузі «Природознавство», економіки та курсу за вибором «Фінансова грамотність» й основ здоров’я, про участь учителів області в конкурсі «Учитель року – 2019» в номінації «Хімія», актуальності природничих інтерактивних конкурсів як засобу розвитку творчого мислення учнів. Для учасників наради презентовано продукцію картографічних видавництв України: ДНВП «Картографія», «Інститут передових технологій», «Українська картографічна група», «Оріон».

 

За підсумками наради учасниками вироблено низку рекомендацій.                                  

  1. На секційних засіданнях учителів-предметників під час районних (міських) серпневих конференцій педагогічних працівників опрацювати:

–   лист МОН України від 01.07.2019 № 1/11-5966 «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році»;

–   лист МОН від 10.06.2019 № 1/9-365 «Про переліки навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у закладах освіти у 2019/2020 навчальному році»;

–   нові навчальні програми з біології, хімії, географії та предмета «Природничі науки» для 11 класів.

Методисти  районних, міських методичних кабінетів, центрів, НМЦ, керівники районних (міських) методичних об’єднань учителів природничих дисциплін та економіки, учителі ОТГ
Серпень 2019 року

  1. Провести методичні заходи для керівників шкільних методичних об’єднань учителів предметів галузі «Природознавство» з питання реалізації нових навчальних програм на основі діяльнісного та компетентнісного підходів в контексті реалізації основних положень Нової української школи.

Методисти  районних, міських методичних кабінетів, центрів, НМЦ, керівники районних (міських) методичних об’єднань учителів природничих дисциплін та економіки, учителі ОТГ
Вересень 2019 року

  1. Провести навчання учителів хімії, які братимуть участь у всеукраїнському конкурсі «Учитель року».

Відділ хімії, біології, екології та основ здоров’я КНЗ КОР «КОІПОПК»
Жовтень 2019 – березень 2020

  1. Підготувати й подати інформацію для формування банку даних щодо вивчення предметів освітньої галузі «Природознавство», основ здоров’я, економіки в закладах загальної середньої освіти області.

Методисти  районних, міських методичних кабінетів, центрів, НМЦ; учителі ОТГ
До 15 жовтня 2019 року