КОІПОПК


Тра 12 2022

Print this Запис

Відбулася друга онлайн зустріч циклу семінарів «Сходинки підтримки» для директорів та фахівців інклюзивно-ресурсних центрів

11 травня 2022 року фахівці центру підтримки інклюзивної освіти інституту провели в онлайн режимі другу зустріч  циклу семінарів «Сходинки підтримки» для директорів та фахівців інклюзивно-ресурсних центрів.

Тамара Луценко, завідувачка центру підтримки інклюзивної освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» у своєму виступі зазначила, що напрямки на які спрямовані такі зустрічі – це формування розуміння природних реакцій на війну,  вміння нормалізувати реакції на травматичний стрес,  об’єднання людських ресурсів, мобілізації громади, забезпечення інформації, оволодіння техніками роботи з різними категоріями дітей та дорослих, прийомами саморегуляції.

Анастасія Аносова, доцент кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», кандидат педагогічних наук пояснила складники резилієнтності особистості, особливості їх укріплення в умовах війни; представила учасникам форми та методи роботи з батьками (в т.ч. з числа ВПО), щодо підтримки стресостійкості; провела практичні вправи з учасниками семінару.

Євгенія Бачинська, проректор КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», кандидат педагогічних наук  наголосила на  важливості проведення  дослідження щодо діяльності ІРЦ у часи сьогодення.

Галина Слободяник, методистка центру підтримки інклюзивної освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» ознайомила присутніх із проміжними результатами проведення дослідження щодо діяльності ІРЦ в територіальних громадах та зосередила увагу на актуальних проблемних питаннях.

Світлана Дядик, директор комунальної установи «Бориспільський інклюзивно-ресурсний центр» Бориспільської міської ради Київської області поділилася цінним досвідом з надання психологічної допомоги дорослим.

У ході проведення блоку «Поділись історією» цікавими та  зворушливими були виступи  директорів  та фахівців інклюзивно-ресурсних центрів.

До роботи онлайн-семінару долучилися фахівці Бориспільського ІРЦ, які на даний час перебувають за кордоном, та  є внутрішньо  переміщеними: (Наталія Мазуркевич, вчитель-логопед (перебуває в Німеччині), Наталія Тисячна, вчитель-дефектолог (перебуває в Німеччині), Марія Глитень, практичний психолог, (перебуває в Одеській області), Катерина Кангараєва (перебуває у Богуславському районі), та все ж продовжують свою професійну діяльність як з дітьми з ООП так із зовнішньо  та внутрішньо переміщеними особами.

Марія Тищенко, вчитель логопед комунальної установи Білоцерківської міської ради “Інклюзивно-ресурсний центр «№2» розповіла про використання практичних матеріалів у роботі з дітьми під час війни та провела з учасниками семінару практичні вправляння. Марія Сергіївна розробила серію вправ та занять на телеграм-каналі «Підтримай дитину», що започаткований Міністерством освіти і науки України.

Під час фідбеку фахівці ІРЦ мали можливість поділитися власними думками та поставити  запитання.

По завершенні зустрічі присутні відзначили необхідність і практичність проведеного заходу, висловили пропозиції щодо подальшого планування та проведення семінарів даного циклу.