КОІПОПК

Кві 08 2021

Print this Запис

Шкільна бібліотека – хаб інноваційних процесів у закладі освіти

08 квітня 2021 року департаментом освіти і науки Київської обласної державної адміністрації та відділом музейної освіти та бібліотечної справи  КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» було проведено в онлайн-режимі вебінар для працівників, які відповідають за роботу шкільних бібліотек та розподіл підручників у територіальних громадах Київської області.

Модератор заходу: Лариса Зініченко, завідувач відділу музейної освіти та бібліотечної справи КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів».

Учасники заходу: понад 100 осіб, які відповідають за роботу шкільних бібліотек та розподіл підручників у територіальних громадах Київської області.

Про діяльність ДНПБ України імені В.О. Сухомлинського, зокрема про науково-методичне забезпечення функціонування шкільних бібліотек та ресурси, розміщені на вебпорталі бібліотеки розповіла завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О.Сухомлинського Ірина Хемчан. У виступі експерт акцентувала увагу на важливості реалізації сучасної моделі шкільної бібліотеки, організації багатофункціонального бібліотечного простору,  використанні кращих практик залучення учнів до читання, застосуванні інформаційно-комунікативних технологій у соціокультурній діяльності, розвитку професійної майстерності та творчого потенціалу.

Валентина Щербак, начальник  відділу комплектування бібліотечного фонду «Сервісно-ресурсний центр» департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, розкрила питання нормативно-правового забезпечення закладів освіти підручниками та навчальними посібниками, а також проаналізувала стан забезпечення підручниками закладів загальної середньої освіти в розрізі територіальних громад.

Інноваційні підходи до організації бібліотечної справи в Новій українській школі розглянула у доповіді Лариса Зініченко, вона зупинилася на труднощах, які виникли в роботі через дистанційний режим, та зазначила способи  їх вирішення; розкрила процеси обслуговування дистанційних користувачів та надання онлайн-послуг.

Далі говорили про вимоги до сучасного фахівця як технолога й організатора, менеджера та маркетолога інформаційної індустрії, взаємодії бібліотекаря й користувача,  використання можливостей інноваційних форм навчання.

Знання, отримані учасниками вебінару в процесі роботи, сприятимуть  удосконаленню фахових навичок, підвищенню загальноосвітнього рівня, набуттю нових практичних умінь, розвитку інноваційного мислення, прагненню до професійного розвитку.

На завершення спікери відповіли на запитання колег, запросили до творчої співпраці та подальшої участі у спільних заходах.