КОІПОПК


Кві 25 2024

Print this Запис

Творча зустріч з Євгеном Букетом, українським краєзнавцем, істориком, журналістом, громадським діячем

В КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» відбулася творча зустріч з Євгеном Букетом, українським краєзнавцем, істориком, журналістом, громадським діячем, членом правління Національної спілки краєзнавців України, членом Національної Спілки журналістів України, лауреатом Міжнародної премії імені Олеся Гончара (2008) та Премії імені В’ячеслава Чорновола (2018), автором більше 500 наукових праць з історії рідного краю та України з  науково-педагогічними працівниками Інституту.

Сьогодні, як і багато років поспіль, Україна зі зброєю в руках виборює своє право на демократичні свободи та незалежність в умовах повномасштабної війни.

Мета заходу – представлення та популяризація наукових здобутків Євгена Букета, презентація досліджень, присвячених незламній боротьбі українського народу за свою територіальну цілісність і незалежність.

Захід розпочався літературно-художньою композицію «Україна в нашім серці», що представили студенти другого курсу спеціальності «Початкова освіта (інклюзія)» КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж».

Із музичним вітанням виступив дует бандуристів Василя Олексієнка та Андрія Шараєвського, викладачів Білоцерківської школи мистецтв №5 ім. Сергія Томащука.  Авторську пісню «Тримайся» презентувала Альона Чебан, методист відділу загальної середньої освіти Інституту.

У ході зустрічі Євген Васильович презентував книгу «30 війн із Zаклятим сусідом» (2023). Автор зазначив, що кількість російсько-українських збройних конфліктів і їх сукупна тривалість досі є предметом дискусії серед науковців. Тема цієї книжки – причини та наслідки кожної конкретної війни, найвидатніші битви та звитяги полководців, розвінчування міфів ворожої пропаганди. Війна, що триває зараз, аж ніяк не випадкова: ми вже тисячу років з ними воюємо. А рахунок перемог у цьому одвічному протистоянні на нашу користь. І ми неодмінно закріпимо його Великою Перемогою в нинішній війні.

Євген Букет розповів, що за пропозицією Інформаційного агентства Міністерства оборони України «АрміяInform» це видання розроблено спеціально для використання в умовах бойових дій. Книга кишенькового формату має цупкий папір та QR-код до кожного із тридцяти розділів, відтак інформацію можна отримувати як у текстовому вигляді, так і в аудіо- та відеоформаті.

У заході взяв участь Володимир Перерва, доцент кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти, кандидат історичних наук, почесний краєзнавець України.

Звертаючись до учасників заходу, Володимир Перерва, доцент кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти, кандидат історичних наук, почесний краєзнавець України, наголосив на важливості такого видання і зазначив, що історичне краєзнавство є одним із ефективних засобів формування історичної пам’яті українського народу.

Виступи учасників творчої зустрічі ілюструвалися презентацією наукових та краєзнавчих здобутків Євгена Букета  та книжковою виставкою.

Захід підготувала та провела  Ольга Пількевич, методист відділу музейної освіти та бібліотечної справи Інституту.

Євген Букет презентація творчості