КОІПОПК


Лют 01 2024

Print this Запис

ТРЕНІНГ З ОСНОВ САМОДОПОМОГИ ДЛЯ ФАХІВЦІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

Життєстійкість тих, хто підтримує життєстійкість України!

«Ми даємо ті знання, які повинен знати кожен. Як у нас вдома є аптечка з йодом, знеболювальним, так само ми повинні мати «психологічну аптечку» самодопомоги. Ми усі знаходимося у травматичній реальності, проте не всі травмовані, тому і не всім потрібен психолог. В Ізраїлі наші педагоги регулярно навчаються технікам самодопомоги та допомоги іншим».
Алекс Гершанов

З 29 по 31 січня на трьох локаціях, а саме: на базі Бориспільського академічного ліцею, Державного податкового університету м. Ірпінь та КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти» відбувся триденний тренінг «Розбудова потенціалу, зміцнення стійкості колективу та подолання наслідків впливу травматичних подій» по роботі з травмою від ISRAEL TRAUMA COALITION (ITC) для практичних психологів закладів освіти Київської області, який провели тренерки проєкту Наталя Давіденко, Ірина Пєтухова та Наталя Костевська.

Програма тренінгу включала в себе питання роботи з психічною травмою, вплив довготривалого травматичного стресу на психологічний стан людини, надання першої психологічної допомоги за протоколом «МААСЕ», ознайомлення з найбільш ефективними практичними методиками. Фахівці обговорювали особливості та «больові точки» здійснення підтримки при важкій втраті, при вторинній травматизації. Практичні вправи включали групову роботу, партнерську взаємодію та рефлексію. Заняття в групі сприяли побудові спільності та взаємопідтримки, а вправи у парах дозволяли зосередитися на індивідуальних потребах. Протокол «Напарник» допоміг розібратися в різновидах реакцій на стрес і способах подолання гострих стресових станів. Також учасники вивчали практичні методики для поліпшення самопочуття, відновлення контролю за власним тілом та зниження впливу стресових подій. За допомогою техніки «Чотири стихії» психологи вчилися покращувати емоційний стан, що допомагає відновити контроль над собою в умовах стресу.

Фахівці психологічної служби використовували інноваційну модель BASIK Ph для визначення провідних ресурсних каналів за допомогою метафоричних карт «Колода ОМНІС». Ця техніка включала створення історій у групах за допомогою картинок та визначення 6 основних параметрів ресурсів. Кожна історія відображала важливість різних ресурсів та можливостей для зцілення. Групова робота та обговорення історій сприяли взаєморозумінню та обміну практичним досвідом між колегами.

Крім нових знань фахівці отримали й власне відновлення. Джерелом позитиву стало виготовлення графічних колажів. Техніка нагадала про необхідність врахування різноманітних ресурсів та індивідуальних потреб для самого себе. Адже психолог має бути в ресурсному стані для роботи з учасниками освітнього процесу, які стикаються з психологічними травмами в умовах воєнного конфлікту.

Учасники навчального тренінгу зазначили, що навчальна зустріч була корисною, цікавою та актуальною.

Вдячні учасникам тренінгу та всім нашим партнерам:

Jewish Federations of North America

MASHAV

Олена Зеленська

Embassy of Ukraine in the State of Israel

Ізраїль в Україні – Israel in Ukraine

Безбар’єрність

Координаційний центр КМУ / Mental Health UA

DoLadu Mental Health Lab

Київська міська державна адміністрація – КМДА

Ти як?