Традиційне народне мистецтво, яке сягає корінням у сиву давнину, пробуджує у людини радість сприйняття світу, любов до природи рідного краю, культури, народних обрядів, звичаїв і традицій. Заняття художніми ремеслами сприяють розвитку національної свідомості, стають джерелом творчого натхнення. І одним з таких давніх видів народного декоративно-ужиткового мистецтва є ткацтво.
Тема, над якою працюють керівник обласного майстер-класу – учитель трудового навчання Бородянського спеціалізованого закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням окремих предметів Трохименко Ніна Миколаївна та учасники, – «Технологія ткацтва: виготовлення міні-гобелена».
У ході теоретичної частини заняття Ніна Миколаївна продемонструвала власні вироби та ознайомила учасників з історією виникнення ткацтва, особливостями домашнього ручного й промислового ремесла, застосуванням гобеленів в інтер’єрі; розповіла про основні техніки та традиційні елементи килимарства. Не менш цікавою була розповідь про різні стародавні пристосування для ткання, способи й прийоми роботи з інструментами та обладнанням.
Учителі навчилися виготовляти рамку для ткацтва з різних підручних матеріалів, вправлялися у кріпленні та з’єднанні ниток, опанували основні види ткацьких переплетень: полотняне, саржеве, атласне, сатинове.
Мистецтво ткання неодмінно потрібно відроджувати, адже воно вражає своєю неповторністю і своєрідністю, навички підвищують індивідуальну художню майстерність учнів, в майбутньому сприятимуть обрання ними творчих професій.
Насамкінець педагоги обмінялися побажаннями успішної роботи, творчої наснаги, здійснення професійних й особистих задумів, отримали позитивні емоції від спілкування та естетичну насолоду від роботи.