Музей історії освіти Київщини КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» продовжує проєкт «Нескорена, велична Україна. Освітяни Київщини – незламні у війні».
Мета проєкту – зібрати свідчення про воєнні злочини росії проти українського народу, моральні й матеріальні збитки системи освіти Київщини, участь педагогів у волонтерській діяльності, ушанувати пам’ять жертв трагедії російсько-української війни, сприяти гуманізації людства завдяки збереженню пам’яті.
Представляємо Олександра Івановича Кривенка, відомого педагога, винахідника, керівника гуртка судномоделювання Ірпінського центру позашкільної освіти, який усім серцем любив дітей і долучав їх до корисних справ. Олександр Іванович майже пів століття працював у закладах позашкільної освіти, виховував і навчав учнівську молодь, займався технічною творчістю та науковими дослідженнями. Діяльність розпочав у 1973 році на посаді керівника авіамодельного гуртка. У 1980 році був призначений на посаду директора міської станції юних техніків (Ірпінський еколого-технічний центр творчості школярів та молоді). Від 2013 року очолював технічний відділ ЕТЦ. Після реорганізації закладу з 2020 року працював керівником гуртка судномоделювання в Ірпінському центрі позашкільної освіти.
За значний внесок нагороджений Державними преміями «Кращий молодий раціоналізатор України», «Кращий винахідник України», медаллю «Ветеран праці», Почесною грамотою МОН України, подяками та грамотами департаменту освіти і науки КОДА, Ірпінської міської ради та управління освіти і науки, мав педагогічне звання «Керівник гуртка-методист».
У 2020 році Олександр Іванович успішно ділився своїм досвідом з педагогами Київщини під час роботи обласної педагогічної студії «Технології виготовлення моделей кораблів і літаків». Педагог презентував авторську методичну систему роботи з творчо обдарованими вихованцями гуртків науково-технічного напряму, розкривав «родзинки» організації освітньої діяльності гуртка «Судномоделювання» і творчими планами на майбутнє.
9 лютого 2022 року Олександр Іванович відзначив 75-річний ювілей. Попереду було багато планів. Колеги бажали йому здоров’я і довгих років життя….
Та з приходом в Україну російських окупантів усе змінилося. «Як повідомили рідні, з 3 березня з Олександром Івановичем був втрачений зв’язок. Він весь час залишався на окупованій території в м. Бучі. Ми не втрачали надію на те, що з дня на день почуємо його голос і дізнаємося, що з ним усе добре. Але, на жаль…. Тіло Олександра Івановича знайшли родичі недалеко від місця, де останній раз його бачили сусіди. Зі слів доньки Наталії, він загинув від пострілів рашистів. Два вогнепальних смертельних поранення позбавили життя добру, щиру, чудову людину, професіонала своєї справи – саме таким ми запам’ятаємо нашого Олександра Івановича», – розповіли в управлінні освіти і науки Ірпінської міськради.
Світла пам’ять про Олександра Івановича, світлу, творчу людину, гарного батька, чудового наставника назавжди залишиться з його рідними, колегами, вихованцями.