КОІПОПК


Чер 10 2021

Print this Запис

Сучасний урок географії: онлайн-подорожі та ігри

«…Учитель повинен свідомо йти в ногу з сучасністю, пройматися і надихатися силами, що пробудилися в ній. Жалюгідна кожна людина, що відстала від свого часу; поява ж учителя молоді, який сам живе в минулому, викликає лише співчуття всіх людей, які живуть у ногу із своїм часом і мислять суголосно зі своїми сучасниками»  (А. Дістервег).

Креативні вчителі Київської області провели онлайн-зустріч 10 червня 2021 року на підсумковому занятті обласного майстер-класу з теми «Сучасний урок географії: онлайн-подорожі та ігри» під керівництвом Галини Самченко, учителя географії Таращанського академічного ліцею «Ерудит» Таращанської міської ради Київської області, щоб продовжити сходження до вершин педагогічної майстерності, адже вони належать до тієї когорти педагогів, які намагаються йти в ногу з сучасністю та навіть зазирати в майбутнє.

Керівник підбила підсумки проведеного заходу. Вона ще раз звернула увагу на те, що  використання онлайн-подорожей та ігор забезпечує розвиток в учнів творчого потенціалу, формування креативного мислення, уміння долати труднощі та вирішувати проблеми. Учасники мали змогу пройти онлайн-квест та довести, що такі форми навчання – це не віяння моди, а необхідність. Креативність, творчість, критичність учителі проявили при виконанні інтерактивних завдань на платформах «Wordwall», «Quizizz», «Jigsawplanet», «Mentimeter» та навчилися створювати власні розробки. Також Галина Іванівна акцентувала увагу на ефективності та результативності проведення обласних майстер-класів, необхідності впровадження в освітній процес нових сучасних методів, засобів та технологій навчання.

Учасники обласного майстер-класу у формі звіту «Творчі ідеї на кожен день» презентували креативні ідеї та творчі знахідки, реалізовані в освітній діяльності. Особливу зацікавленість викликали  авторські напрацювання, які були зібрані педагогами під час навчання з використанням онлайн-подорожей та ігор. Усі досвіди роботи були об’єднані у спільну презентацію, доступ до якої отримав кожен учасник заходу.

Валерій Совенко, завідувач відділу географії, економіки та краєзнавства КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», координатор обласного майстер-класу, підбив підсумки роботи й наголосив, що інновації в умовах дистанційного навчання – необхідність нашого часу. Адже «замало бути обізнаним у нових ідеях, потрібно знати, де можна використати ці ідеї, уміти з ними поводитися, а не лише захоплюватися» (М. Фуллер).

Доброзичлива атмосфера, комунікабельність, гармонія в робочій групі зробили свою справу – учасники отримали неоціненний досвід.

Результатом роботи обласного майстер-класу стали розробки навчальних занять для організації дистанційного навчання учнів із географії, які розміщені на сайті «Географія. Усе, що треба знати».