Метою діяльності Університету майбутнього вчителя є створення системи виявлення й відбору педагогічно обдарованих дітей для одержання педагогічної спеціальності та закріплення їх за робочими місцями.
22 жовтня 2019 року на базі Будинку дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт» міста Борисполя відбулося друге заняття обласної педагогічної студії Тименко Наталії Іванівни, директора закладу, керівника Бориспільського міського УМВ із 2004 року.
Роботу студії сплановано з метою системного навчання керівників та викладачів Університетів майбутнього вчителя районів, міст, ОТГ області (УМВ) із теми «Організація роботи з педагогічно обдарованими дітьми».
З вітальним словом до учасників заходу звернулися Наталія Григорівна Ребрик, методист Бориспільського методичного кабінету управління освіти і науки Бориспільської міської ради, та Наталія Іванівна Тименко.
Стадніченко Галина Михайлівна, координатор роботи Університету майбутнього вчителя області, методист КНЗ КОР “КОІПОПК”, прокоментувала основні положення Концепції діяльності Університету майбутнього вчителя та орієнтовні навчальні плани. Галина Михайлівна акцентувала також увагу керівників регіональних УМВ на питанні реалізації права осіб на першочергове зарахування до закладів вищої педагогічної освіти: із 1-го січня 2019 року набрала чинності Постанова Кабінету міністрів України від 30 травня 2018 р. № 417 «Деякі питання реалізації права осіб на першочергове зарахування до закладів вищої медичної і педагогічної освіти за державним (регіональним) замовленням». Учасники педстудії детально обговорили механізм здійснення відбору випускників ЗЗСО, які претендують на укладення угоди про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу та поділились першим досвідом укладення місцевими органами управління освітою таких угод.
Федорченко Ірина Миколаївна, методист БДЮТ, кандидат філософських наук, розповіла про інноваційні форми та методи навчання в сучасній педагогіці.
Основне питання, яке розглядалося учасниками на черговому занятті – педагогічне спілкування як складова педагогічної діяльності. Шуменко Леся Дмитрівна, практичний психолог БДЮТ «Дивоцвіт», досвідчений викладач міського УМВ, поділилася досвідом щодо методики роботи над вправами ефективного спілкування та провела заняття з вихованцями.
У ході практичної частини заходу Наталія Іванівна Тименко скоординувала з вихованцями УМВ прес-брифінг «Педагогічна спадщина В.О.Сухомлинського в контексті особистісно-зорієнтованого навчання НУШ».
Завершився захід підсумковою платформою (feedback), під час якої учасники зібрання обговорили актуальні питання роботи регіональних осередків УМВ. Учасники педстудії подякували керівнику, викладачам міського УМВ та працівникам закладу за рівень організації заходу та гостинність.