КОІПОПК

Print this Сторінка

Шляхами великої долі (до 205-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка)

Є імена, що увібрали у себе живу душу народу, стали невід’ємною частиною його життя. Таким іменем для нас, українців, стало ім’я геніального поета Тараса Григоровича Шевченка, 205-річчя від дня народження якого буде відзначатися 9 березня.

Тарас Григорович Шевченко оспівав і прославив свій народ, розкрив українську душу, осмислив минуле, сучасне й майбутнє України. Його твори бентежать серця, захоплюють багатством образів, багатогранністю почуттів… Читаючи вірші Шевченка відчуваєш, що писані вони людиною велетенського, безмежного таланту, яка за життя піднеслась до вершин мудрості та людського духу.

Шевченківська тема – невичерпна, творча спадщина Кобзаря, пройнята щирою любов’ю та турботою про людей, і сьогодні виступає чинником консолідації суспільства та увібрала в себе волелюбний дух українського народу. Особливо актуальна проза Т.Шевченка в наш час боротьби за українську державність. Його вірші звучали на Майдані та допомагають бійцям АТО.

До 205-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка працівниками бібліотеки інституту підготовлено книжково-ілюстративну та віртуальну виставку «Шляхами великої долі». Виставка складається з п’яти розділів.

Перший розділ «Стежками творчості поета» містить літературу, яка висвітлює життя і творчу діяльність Великого Кобзаря, наукові дослідження, літературознавчі розвідки, спогади сучасників, друзів і соратників Шевченка, які близько знали поета.

У другому розділі «Велич Тарасового слова» представлено збірки поетичних та драматичних творів, повісті, факсимільне видання рукопису «Щоденника», який він назвав «Журналом» та багатогранну літературну спадщину поета.

Шевченків «Кобзар» – це книга, якій судилося бути безсмертною. Третій розділ «Кобзар – невичерпна книга на віки» містить видання «Кобзаря» різних років, факсимільне відтворення видання 1840 року, переклади англійською та польською мовами.

Література, представлена в четвертому розділі «Шевченко і світ живопису», розкриває талант Т.Шевченка як художника. Малювання і поезія стали для Тараса Григоровича життєвою потребою, вираженням його творчої індивідуальності. З мистецької спадщини художника збереглося 835 творів живопису й графіки, що дійшли до нас в оригіналах і частково у гравюрах та копіях.

П’ятий розділ виставки «Світова слава українського поета» містить матеріали, присвячені увічненню пам’яті поета. Творчість Т.Г.Шевченка має світове значення, його твори перекладено всіма слов’янськими мовами та мовами інших народів.

Книжково-ілюстративна виставка стане в нагоді всім тим, хто шанує, знає і по справжньому пропагує творчість геніального українського поета.

Віртуальна виставка