21 лютого 2017 року на базі Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Академія неперервної освіти» проведено семінар-практикум для заступників директорів з навчально-виховної (виховної) роботи опорних загальноосвітніх навчальних закладів «Національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді засобами позашкільної освіти». Учасниками заходу були 34 особи.
Яскравим прологом семінару стала літературно-пісенна композиція «З Україною в серці!» у виконанні народного художнього колективу «Вокальний ансамбль «Співограй» (керівник О.М. Гаврилюк) і театральної студії «Пролог» (керівник Т.С. Яковенко) Центру творчості дітей та юнацтва «Соняшник» Білоцерківської міської ради.
У теоретичній частині семінару взяли участь:
- Бачинська Євгенія Миколаївна, проректор КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», кандидат педагогічних наук, доцент;
- Гаврилюк Валерій Юрійович, методист відділу виховної роботи та позашкільної освіти КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти».
Науково-методичними працівниками академії було розглянуто питання:
- діяльності опорних загальноосвітніх навчальних закладів у контексті реалізації Концепції нової української школи і Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки;
- розроблення сучасної моделі інтеграції шкільної та позашкільної освіти з метою національно-патріотичного (військово-патріотичного) виховання дітей і учнівської молоді в умовах опорних загальноосвітніх навчальних закладів.
Під час практичної частини семінару – подіумної дискусії на тему «Національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді засобами позашкільної освіти» – було представлено сучасні технології, форми, методи, авторські методичні системи національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання дітей та молоді у закладах освіти Київщини.
Перед учасниками семінару виступили:
- Личак Ірина Сергіївна, завідувач відділу спортивного туризму та краєзнавства КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»;
- Іщенко Світлана Миколаївна, заступник начальника центру військово-патріотичного виховання і допризовної підготовки Білоцерківського НВО «Звитяга» Білоцерківської міської ради;
- Шевченко Катерина Григорівна, заступник директора з виховної роботи Ксаверівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Васильківського району, виховник рою «Молода Січ» – переможця обласного та призера загальнодержавного етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у 2015/2016 навчальному році;
- Гармаш Катерина Андріївна, педагог-організатор Білоцерківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4, сертифікований тренер з національно-патріотичного виховання дітей та молоді за програмою «З Україною в серці».
Учасники подіумної дискусії висвітлили актуальні питання:
- організаційно-педагогічного, методичного та управлінського супроводу підготовки учнів до участі у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»);
- освітньої діяльності Центру військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки Білоцерківського НВО «Звитяга» як сучасної моделі інтеграції шкільної і позашкільної освіти з метою національно-патріотичного (військово-патріотичного) виховання юного покоління;
- організації та змісту освітньої діяльності військово-патріотичних гуртків і клубів;
- упровадження тренінгової програми з національно-патріотичного виховання «З Україною в серці» у навчально-виховний процес опорних загальноосвітніх навчальних закладів.
Родзинкою семінару та його блискучим фіналом став фрагмент навчального тренінгу за програмою «З Україною в серці», який високопрофесійно провела сертифікований тренер з національно-патріотичного виховання дітей та молоді Катерина Андріївна Гармаш.
Учасники та організатори заходу подякували один-одному за високий рівень організації семінару, можливість познайомитися з цікавими колегами з області, продемонструвати власну творчу активність і висловилися за продовження освітньої взаємодії з метою професійного розвитку.
Рекомендації семінару-практикуму:
- Розглянути питання посилення виховного потенціалу опорних загальноосвітніх навчальних закладів шляхом інтеграції шкільного та позашкільного компонентів освіти, розширення мережі гуртків, творчих об’єднань національно-патріотичного (військово-патріотичного) спрямування на засіданнях педагогічних рад опорних загальноосвітніх навчальних закладів Київщини.
Директори, заступники директорів з НВР (ВР), педагогічні працівники опорних ЗНЗ,
Академія неперервної освіти.
До 01 червня 2017 року
- Орієнтувати соціально-педагогічні виховні системи опорних загальноосвітніх навчальних закладів на реалізацію обласного освітньо-виховного проекту з громадянсько-патріотичного виховання «Моя країна Україна, Київщина – серце України!», забезпечити участь учнів в організаційно-масових заходах для дітей та молоді (Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»), освітньо-виховному проекті «Сім чудес Київщини», пошуковій акції «Герої серед нас: сучасні захисники України», історико-краєзнавчій експедиції «Київщина козацька» тощо), зосередити діяльність адміністрації, методичних служб і педагогічних колективів на розробленні навчальних програм, програм виховної роботи, соціально-освітніх проектів національно-патріотичного та військово-патріотичного спрямування.
Директори, заступники директорів з НВР (ВР),
педагогічні працівники опорних загальноосвітніх навчальних закладів.
Постійно
- Розробити та реалізувати комплекс інформаційно-просвітницьких, навчально-методичних заходів, що спрямовані на підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників опорних загальноосвітніх навчальних закладів щодо національно-патріотичного (військово-патріотичного) виховання дітей та учнівської молоді засобами позашкільної освіти в умовах загальноосвітніх навчальних закладів.
Академія неперервної освіти, Центр творчості дітей та юнацтва Київщини,
методисти регіональних методичних служб,
які координують діяльність опорних загальноосвітніх навчальних закладів,
директори, заступники директорів з навчально-виховної (виховної) роботи
опорних загальноосвітніх навчальних закладів.
До 01 вересня 2017 року
- Узагальнити та представити на розгляд науково-методичної ради академії методичні розробки (навчальні програми, досвіди роботи, навчально-методичні посібники, методичні рекомендації), що акумулюють сучасні технології, форми, методи, авторські методичні системи національно-патріотичного (військово-патріотичного) виховання дітей та учнівської молоді засобами позашкільної освіти в умовах загальноосвітніх навчальних закладів.
Директори, заступники директорів з навчально-виховної (виховної) роботи,
педагогічні працівники опорних загальноосвітніх навчальних закладів,
Академія неперервної освіти.
Постійно