КОІПОПК


Жов 06 2022

Print this Запис

Семінар-нарада для директорів центрів професійного розвитку педагогічних працівників

Питання безпеки під час війни – одне з найважливіших. Найвагомішим викликом воєнного сьогодення є безпека дітей, навчання їх правильній поведінці в екстремальних ситуаціях.

З цією метою 6 жовтня в режимі онлайн відбувся обласний семінар-нарада для директорів центрів професійного розвитку педагогічних працівників, працівників місцевих органів управління освітою, які координують методичну роботу в територіальних громадах.

У заході  взяли участь 54 представники  з усіх регіонів Київщини.

Під час заходу, Євгенія Бачинська, проректор  інституту, кандидат  педагогічних наук, доцент, окреслила мету і завдання заходу, наголосивши, що одним із пріоритетних завдань центрів професійного розвитку педагогічних працівників під час воєнного стану є створення безпечних умов для учасників освітнього процесу.

Надія Лисенко, методист відділу географії, економіки та краєзнавства інституту, презентувала підходи до організації освітнього простору в кабінеті безпеки та провела тренінгову вправу «Політ на повітряній кулі».

Команда представників Білоцерківського районного управління ГУ ДСНС України у Київській області, а саме: Олександр Ясінський, начальник сектору забезпечення заходів з попередження надзвичайних ситуацій, Людмила Ніколенко, провідний інспектор відділу організації профілактичної роботи, Марина Кононенко, провідний інспектор,  окреслили алгоритми дій учасників освітнього процесу під час пожежної небезпеки та застосуванні вогнегасників,  у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, ознайомили учасників зібрання із заходами радіаційно-хімічного та бактеріологічного захисту, змінами та доповненнями до нормативних актів безпеки  в освітніх установах.

Оксана Щетина, начальник інспекції Маріупольського МУГУ ДСНС України у Донецькій області, прокоментувала дії персоналу та учнів під час сповіщення повітряної тривоги.

Віктор Качуровський, завідувач відділу фізичної культури та захисту Вітчизни інституту, розповів про технології моделювання дій учасників освітнього процесу в умовах виникнення надзвичайних ситуацій, нагадав про прийоми формування навичок виявлення вибухонебезпечних предметів.

Наталія Маковкіна, старший викладач кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти, Леся Шелест, методист відділу практичної психології і соціальної роботи інституту, провели тренінг з питань психологічної підтримки й техніки емоційної саморегуляції.

Про правила безпечної поведінки в мережі інтернет розказала Юлія Гребеніченко, методист відділу моніторингу якості освіти інституту.

Світлана Галашевська, завідувач відділу координації методичної роботи та неперервної педагогічної освіти інституту, повідомила про порядок проведення другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022» та зміни до графіку проведення конкурсу всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023». Пані Світлана зазначила, що конкурс відбудеться в номінаціях «Початкова освіта», «Фізична культура», «Захист України», «Основи здоров’я» та розповіла про те, що атестація педагогічних працівників у 2022/2023 навчальному році проводиться відповідно до діючого Положення про проведення атестації, наголосивши, що відповідно до ст. 51 Закону України про освіту успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником.

Про формування мережі професійних спільнот педагогічних працівників у 2022/2023 н.р. підготувала інформацію Галина Стадніченко, методист відділу координації методичної роботи та неперервної педагогічної освіти інституту.

Також учасники зібрання обговорили актуальні питання організації безпечної роботи центрів професійного розвитку педагогічних працівників під час воєнного стану.