КОІПОПК


Кві 19 2023

Print this Запис

Семінар – нарада «Безпечне освітнє середовище: нові виміри сьогодення»

18 квітня відбулася онлайн нарада для завідувачів міськими центрами практичної психології і соціальної роботи, практичних психологів центрів професійного розвитку педагогічних працівників, фахівців, які координують діяльність працівників психологічної служби в територіальних громад з теми «Безпечне освітнє середовище: нові виміри сьогодення».

Перший блок наради був присвячений превентивній діяльності фахівців психологічної служби щодо проявів самоушкоджуючої поведінки у підлітків, адже це є основним аспектом психологічної роботи з цією вразливою групою.

Розпочала нараду ректор інституту, кандидат педагогічних наук, доцент Євгенія БАЧИНСЬКА, яка окреслила мету і завдання заходу та наголосила на важливості забезпечення сприятливого психосоціального середовища у закладі освіти, тобто заклад освіти – місце де учні відчувають підтримку, розуміння та повагу.

Клінічний психолог, тренер у сфері захисту прав людини, психотерапевт дитячо-батьківських стосунків, координатор проєкту комплексної психологічної допомоги ГО «Дівчата», член робочої групи Національної психологічної асоціації Аліна КАСІЛОВА, розкрила фактори ризику та маркери суїцидальної поведінки серед підлітків що  дозволяють  психологам визначати особливості й потреби підлітків, які можуть бути в зоні ризику та впроваджувати превентивні заходи.

Завідувач відділу практичної психології і соціальної роботи інституту Олеся ШЕЛЕСТ, презентувала рекомендований алгоритм дій фахівців психологічної служби щодо попередження та профілактики суїцидальної поведінки у підлітків. Було наведено низку методичних рекомендацій щодо профілактичних заходів, які допоможуть учасникам освітнього процесу підвищити психологічну освіту та навички емоційної саморегуляції, конструктивних розв’язань проблем та стресових ситуацій.

Медико-психологічний супровід поведінкових розладів серед учнівської молоді у своєму виступі висвітлила клінічний психолог поліклінічного відділення комунального некомерційного підприємства Білоцерківської міської ради Ольга ХМЕЛЬНИЦЬКА, та зорієнтувала присутніх на алгоритмі співпраці фахівців психологічної служби з медичними установами.

У рамках співпраці між закладами освіти Київської області та представниками ювенальної поліції до зустрічі доєдналася старший інспектор з особливих доручень відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Київській області, Тетяна ОНИЩЕНКО, яка ознайомила присутніх із протидією дитячій злочинності, профілактикою негативних явищ у дитячому середовищі та вжитті заходів щодо попередження вчиненню дітьми самоушкодження. Було зазначено, що ювенальними поліцейськими заплановано проведення профілактичних заходів з попередження ризикованої та протиправної поведінки серед учнів. Головний акцент зосереджено на важливості систематичного моніторингу онлайн-простору у зв’язку зі збільшенням кількості фактів залучення дітей до деструктивних молодіжних течій, у тому числі суїцидальних груп, де поширюється небезпечний контент.

Умови війни можуть створити серйозний психологічний стрес для учасників освітнього процесу, таких як учні, вчителі та інші працівники освітніх закладів. Особливо постраждалими є діти, які відчувають страх, тривогу та неспокій через наявність насильства та інших небезпек. Тому, в другому блоці наради фахівці відділу практичної психології та соціальної роботи інституту, а саме: завідувач відділу Олеся ШЕЛЕСТ та методист Людмила ЛОКОТКОВА, розглянули коло актуальних питань щодо особливостей забезпечення психологічної підтримки учасників освітнього процесу в умовах війни.

Отримана інформація стане у нагоді і допоможе фахівцям психологічної служби впроваджувати зміни, а найголовніше – сприятиме наданню професійної психологічної допомоги учасникам освітнього процесу.