КОІПОПК


Тра 18 2022

Print this Запис

Робота вчителя літератури – це чарівний світ із присмаком щастя

17 травня 2022 року в режимі онлайн проведено третє (заключне) заняття обласного майстер-класу вчителя зарубіжної літератури Курмазенко Лесі Василівни з теми «Вивчення зарубіжної літератури: організація дистанційного навчання» для вчителів зарубіжної літератури Київської області.

Тема заняття – «Секрети «методичної валізки» вчителя літератури» (Презентації робіт учасників майстер-класу»).

Мета заняття сертифікованого майстер-класу  підбиття підсумків роботи учасників заходу та представлення результатів практичної діяльності педагогів: презентація власних напрацювань (представлення  віртуальної екскурсії).

Заняття розпочалося з виступу керівника майстер-класу Курмазенко Лесі Василівни, яка узагальнила роботу обласного майстер класу 2021/2022 навчального року.

У процесі роботи слухачі обласного майстер-класу презентували власні напрацювання, а саме – представлення віртуальної екскурсії, поділилися методичними рекомендаціями та визначили подальші перспективи власної діяльності з означеної теми.

На наступному етапі заняття учасники активно включилися в тематичну дискусію про методичні ідеї щодо розробки сучасного уроку зарубіжної літератури за новою модельною навальною програмою з використанням віртуальних екскурсій.

Координатор майстер-класу Химера Наталія Володимирівна, методист відділу української  мови  і літератури та зарубіжної літератури КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» підбила підсумки роботи обласного майстер-класу, мотивуючим заключним словом надихнула на подальші творчі злети та вручила віртуальні сертифікати, що стало фінальною нотою плідної праці впродовж року. Меседжем виступу Н. Химери стало твердження, що сьогодні (при дистанційній формі навчання) віртуальна екскурсія стає активною мотивацією  учнів до співпраці  та одночасно інтерактивною формою роботи (перетворюється в міні-проєкти для класу) на уроках зарубіжної літератури.

Фінальним етапом заходу стала рефлексія, під час якої учасники провели вправу «Назви одним словом», під час якої кожен отримав можливість висловити свої враження від участі в засіданнях обласного майстер-класу.

І хоча заняття відбулися в онлайн-форматі, учасники не відчували перешкод у спілкуванні. За 7 (сім) місяців спільної роботи відбулося єднання творчих людей: учителі писали сценарії у Google сlassroom, знайомилися з покроковою інструкцією роботи над віртуальними екскурсіями, вчилися власноручно створювати екскурсії. Результат такої роботи – створення власних цікавих віртуальних екскурсій, які учасники представили на останньому занятті.  Під час обговорення випускних робіт учителі-словесники вплели у вінок педагогічних ідей найкращі родзинки досвіду  колег. Позитивні  та доброзичливі відгуки  учасників ще раз доводять, що такий вид роботи є продуктивним та актуальним сьогодні.

Кращі віртуальні екскурсії учасників майстер-класів будуть розміщені на платформі Інтернет спільноти (сайті) «Філологічний Олімп».

Впродовж роботи майстер-класу панувала творча та доброзичлива атмосфера, що об’єднала вчителів-однодумців, сповнених бажанням професійного зростання та самовдосконалення, усі стали учасниками емоційного полілогу.

Майстер-клас пройшов у дружній творчій атмосфері. Кожен із слухачів отримав нові враження, нові ідеї (освітній маршрут самовдосконалення, самовираження) для подальшої практичної діяльності.

    Бажаємо творчих успіхів та креативних ідей!