28 лютого 2023 року змішаному форматі проведене друге заняття обласного майстер-класу вчителів української мови та літератури з теми “Рівні цифрової компетентності педагогічного працівника. Використання та аналіз цифрових освітніх ресурсів”. У роботі майстер-класу взяла участь Бичевська Лідія Василівна, методист відділу української мови і літератури, зарубіжної літератури КНЗ КОР “Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів”.
Керівник обласного майстер-класу – Зленко Любов Миколаївна, учитель української мови та літератури Опорного закладу освіти “Миронівський академічний ліцей імені Т.Г. Шевченка Миронівської міської ради Київської області”, проаналізувала ефективність роботи учасників над творчими домашніми завданнями за напрямком “Учитель у цифровому суспільстві, професійний розвиток”. Результати самостійної роботи були презентовані на сайті “Майстер-клас словесників”, окрасою якого стали сертифікати “Цифрограм для вчителів”, сенкани “Компетентність”, акровірші “Цифровізація”, змодельовані алгоритми підвищення рівня цифрової компетентності вчителя, портфоліо, блоги, Google-сайти вчителів української мови та літератури.
Із метою визначення ефективності роботи обласного майстер-класу Зленко Л.М. вдало організувала інтерактивну роботу з онлайн-дошкою “Padlet”. Учасники заходу проаналізували результати своєї діяльності, указали на презентативність, оптимальність та технологічність проведених занять.
Любов Миколаївна акцентувала увагу присутніх на вимогах до структури та рівнів цифрової компетентності, розроблених відповідно до Концепції розвитку педагогічної освіти, Європейських рамкових документів про цифрову компетентність DigComp 2.1, необхідних для успішного здійснення професійної діяльності педагогічними працівниками в умовах розвитку цифрового суспільства. На занятті в інтерактивному режимі розглянуті можливості онлайн-застосунків, сервісів і програм для використання в освітньому процесі. Учителі ознайомилися з електронною платформою “Human Школа”, онлайн-дошкою “Zoom”, освітніми ресурсами “Google”, “Padlet”, “Canva”, “На Урок”, “Всеосвіта”. Керівник обласного майстер-класу детально розповіла про функціонал ресурсів для створення цифрових дидактичних матеріалів, середовищ для спільної роботи, візуального оформлення та структурування навчального контенту. У процесі дистанційної навчальної взаємодії учасники заходу поділилися досвідом з апробації цифрових інструментів, реалізації індивідуальних і групових творчих проєктів, подякували Любові Зленко за оригінальні прийоми актуалізації, проблематизації, пошуку та відкриття, професійну співпрацю у взаємонавчанні у створеній вайбер-спільноті “Майстер Клас”, побажали наснаги й нових звершень.
Після рефлексії та підбиття підсумків заняття учасникам майстер-класу запропоновано виконати творчі завдання до наступної зустрічі у квітні 2023 року: підготувати в конструкторі “Canva” презентацію (інфографіку, постер, робочі аркуші, мапу думок тощо) та створити в онлайн-додатку “Padlet” дошку “Моя педагогічна ідея”.