КОІПОПК

Кві 28 2021

Print this Запис

Реалізація завдань Нової української школи в контексті формування географічних і економічних компетентностей учнів

Сучасний світ вимагає від нас здатності якісно та оперативно реагувати на виклики, яких щодня стає все більше. У таких умовах шкільна освіта має стати тим містком, який допоможе дітям, рушійній силі розвитку нашої держави, бути конкурентними та самодостатніми. Але ситуація складається так, що стандартного набору знань, які отримує випускник школи, для цього замало. Тож у процесі навчання все активніше запроваджується компетентнісний підхід, який, до речі, є фундаментом концепції Нової української школи.

Питання про формування ключових компетеностей є сьогодні предметом обговорення в усьому світі. Особливо актуально ця проблема звучить зараз у зв’язку з модернізацією української освіти.

Не залишилися осторонь даних обговорень і вчителі географії Київщини.

Із цією метою 27 квітня 2021 року відділом географії, економіки та краєзнавства КНЗ КОР «КОІПОПК» на платформі «Zoom» було проведено навчально-методичний семінар із теми «Реалізація завдань Нової української школи в контексті формування географічних і економічних компетентностей учнів», до якого долучилися 100 креативних учителів географії Київської області.

У роботі семінару взяли участь:

Валерій Совенко, завідувач відділу географії, економіки та краєзнавства КНЗ КОР «КОІПОПК», який  ознайомив присутніх із новаціями нового Державного стандарту базової загальної середньої освіти, у якому закладено компетентнісний підхід до навчання, та роботою над новими модельними програмами з географії для 6-9 класів Нової української школи;

Іван Савчук, кандидат географічних наук, завідувач відділення наук про Землю КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді», розповів присутнім про особливості формування наскрізних компетентностей у курсі географії 10 класу «Географія: регіони і країни», продемонстрував конкретні приклади використання компетентнісних завдань та задач;

Віталій Красніков, директор Погребівської гімназії Васильківської міської ради, учитель географії та інформатики, поділився досвідом організації роботи з формування дослідницьких компетентностей учнів на заняттях із географії;

Олег Горовий, учитель географії Ірпінської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12 із вивченням іноземних мов (школа лінгвістики) імені Заріфи Алієвої Ірпінської міської ради, презентував колегам цікаві відомі та нові інтернет-ресурси, які можна використовувати на уроках географії й природознавства з метою формування предметних компетентностей школярів у процесі синхронного й асинхронного навчання.

У підсумку всі учасники семінару дійшли висновку, що формування географічних і економічних компетентностей учнів в умовах Нової української школи займають важливе місце серед інших компетентностей.