Повномасштабна війна, що триває більше півтора року в Україні, так чи інакше вплинула на життя кожного з нас. Чимало людей зіткнулися з її наслідками особисто або опосередковано і це вплинуло на їхнє здоров’я, особливо – ментальне. Війна непомітно б’є по людській психіці і дуже важливо допомагати собі і своєму здоров’ю, а головне – не піддаватися психологічному саморуйнуванню. Нові соціальні умови спонукають до кардинальних змін і в роботі психологічної служби: у фокусі уваги фахівців опинились піклування про здоров’я, психологічний комфорт, безпечне середовище та емоційна підтримка усіх учасників освітнього процесу. Саме ці питання обговорювалися 7 вересня 2023 року на інструктивно – методичній нараді «Психологічна підтримка учасників освітнього процесу в умовах війни» із завідувачами міських центрів практичної психології і соціальної роботи, практичними психологами центрів професійного розвитку педагогічних працівників, фахівцями, які координують діяльність працівників психологічної служби в територіальних громадах.
У заході приймали участь Олеся ШЕЛЕСТ, завідувачка відділу практичної психології і соціальної роботи КНЗ КОР «КОІПОПК», Людмила ЛОКОТКОВА, методист відділу практичної психології і соціальної роботи КНЗ КОР «КОІПОПК», Юлія ГРЕБЕНІЧЕНКО, викладач кафедри природничо-математичної освіти і технологій, тренер проєкту «ПРО Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей».
Загальна кількість учасників – понад 70 осіб
Під час проведення наради розглянуто та обговорено наступні питання:
- Нормативно – правове регулювання діяльності психологічної служби під час воєнного стану.
- Сучасна школа – територія безпеки та психологічного комфорту.
- Психологічне здоров’я в освіті: співпраця та фокус на відновлення.
- Презентація обласного проєкту «Безпека та ментальне здоров’я населення громади» та Start Up «Цифровий методичний ресурс «E-KRISTTI».
- Ресурси психологічної допомоги під час війни.
- Фідбек.
Присутні долучилися до активного обговорення питань наради та обмінялися думками та пропозиціями щодо співпраці з відділом практичної психології та соціальної роботи. Отримана інформація стане у нагоді і допоможе фахівцям психологічної служби у впровадженні змін, а найголовніше – сприятиме наданню професійної психологічної підтримки учасникам освітнього процесу.