КОІПОПК


Тра 25 2022

Print this Запис

Проведено заключну зустріч учасників обласної педагогічної студії з теми «Формування культурної компетентності читацьких інтересів та естетичних смаків учнів у процесі читання художніх творів на уроках позакласного читання»

24 травня у режимі онлайн пройшла заключна зустріч учасників обласної педагогічної студії з теми «Формування культурної компетентності читацьких інтересів та естетичних смаків учнів у процесі читання художніх творів на уроках позакласного читання» (автори – учителі української мови та літератури, зарубіжної літератури Бородянської ТГ Людмила Отрошко, Галина Шульга).

«Учити заради майбутнього» – саме під таким гаслом за підтримки Наталії Химери, методиста відділу української мови і літератури та зарубіжної літератури КНЗ КОР «КОІПОПК», координаторки педагогічної студії пройшла ця зустріч.

На початку засідання учитель української мови та літератури, зарубіжної літератури Бородянського СЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1 Олена Боярчук провела з учасниками вправу-мотивацію «Я молодець, тому що…». Така вправа не лише дозволила педагогам налаштуватися на роботу, а й стала родзинкою для використання на уроках з дітьми.

У теоретичному блоці засідання педагогічної студії учасники обговорили впровадження нового Державного стандарту та модельних начальних програм, які будуть чинними вже з вересня 2022 року. Важливою частиною зустрічі стала дискусія щодо проведення уроків нового типу, які мають відповідати стандартам НУШ. Тож учителі також обговорили нову структуру уроків.

У практичному блоці зустрічі педагоги презентували свої розробки уроків позакласного читання за модельними навчальними програмами. У рамках презентацій, педагоги поділилися своїми кейсами ідей, які значно урізноманітнять уроки словесності. Це і «Дорожня карта уроку», «Акрослово», «Таємнича валіза», «Кіт у мішку», «Асоціації», «Креолізований текст» тощо.

Але справжньою радістю для усіх учасників, підсумком їхньої наполегливої і кропіткої праці у процесі участі у педстудії, стала презентація збірника «Розробки уроків позакласного читання: українська література, зарубіжна література (за новими модельними програмами)». Збірник укладено за новими модельними навчальними програмами. Уроки розроблено згідно нової структури з урахуванням предметних і ключових компетентностей, вікових особливостей учнів та новітніх педагогічних методик і форм роботи. Тож така підбірка стане у нагоді усім учителям-словесникам, адже допоможе організувати і провести не лише уроки позакласного читання, а й сприятиме розвитку фахової майстерності, урізноманітнить їх методичний інструментарій.

На завершення зустрічі Олена Боярчук провела із учасниками вправу рефлексії із використанням методу «6 капелюхів». Таким чином, учасники мали змогу на завершення висловити свої думки, ідеї та пропозиції з питань подальшої співпраці.

Тож, навчаймо для майбутнього, бо наші діти того варті!