Василь Олександрович Сухомлинський належить до плеяди славетних вітчизняних педагогів, якими пишається Україна. У свій час він писав: «Учителю! Ми горимо і згоряємо в ім’я того, щоб єднати людей узами добрих побажань. Щоб людині хотілося жити від того, що поряд із нею живуть люди. Учитель творить Людину».
Це звернення до нас Великого Педагога особливо актуальне сьогодні. Світлі ідеї В. О. Сухомлинського вічні, як вічними є Добро, Краса, Любов, оскільки любов’ю твориться людина – найвища цінність серед усіх цінностей світу. В обговоренні цієї теми взяли участь: доктор педагогічних наук, професор Пашенко Д. І. «Система професійних цінностей Василя Сухомлинського, що становлять основу гуманістичної компетентності вчителя», доктор педагогічних наук, професор Клокар Н. І. «Педагогічна спадщина Василя Сухомлинського і виклики для сучасного вчителя», доцент Сотніченко І. І. «Ідеї В. О. Сухомлинського в профільній освіті», викладач Чебан А. Д. «Естетичне виховання цінностей з використанням спадщини Василя Сухомлинського», кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри суспільно-гуманітарної освіти Плівачук К. В. «Відомий і невідомий В. О. Сухомлинський з позицій цінностей», кандидат педагогічних наук, доцент, проректор Бендерець Н. М. «Василь Сухомлинський та поширення його педагогічного досвіду за кордоном».
Підсумовуючи засідання круглого столу, кандидат філологічних наук, доцент, проректор Стовбур Л. М. наголосила «Педагогічна спадщина Василя Олександровича Сухомлинського різнобічна й багатопланова. Вдумаймося в такі цифри: за неповних 52 роки життя Василь Олександрович написав і опублікував 48 книг, 600 наукових статей, 1500 оповідань і казок для дітей. Весь доробок видатного педагога пронизаний любов’ю і повагою до Дитини, а його життя – гідний приклад для всіх прийдешніх поколінь».