КОІПОПК


Сер 28 2019

Print this Запис

Проведено інструктивно-методичну нараду «Особливості викладання предметів освітньої галузі «Мистецтво» в контексті Концепції нової української школи»

28 серпня 2019 року на базі КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» проведено інструктивно-методичну нараду «Особливості викладання предметів освітньої галузі «Мистецтво» в контексті Концепції нової української школи» для методистів районних, міських методичних кабінетів, центрів, науково-методичних центрів, які координують роботу вчителів мистецьких дисциплін.

У роботі наради взяли участь:

Логімахова Оксана Анатоліївна, в.о. завідувача відділу предметів художньо-естетичного циклу;

Галашевська Світлана Вікторівна, завідувач відділу координації методичної роботи та неперервної педагогічної освіти.

Під час наради було розглянуто такі питання:

  • оновлення змісту підвищення фахової кваліфікації вчителів освітньої галузі «Мистецтво»;
  • технології проектного моделювання уроку мистецтва на засадах інтегрованого підходу;
  • особливості викладання предметів освітньої галузі «Мистецтво» у 2019/2020 навчальному році;
  • структура та зміст ціннісного компоненту мистецької компетентності.

Вироблено такі спільні рекомендації:

1. Провести засідання методичних об’єднань вчителів музичного, образотворчого мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво» на яких:

  • розглянути і обговорити лист МОН України від 01.07.2019 № 1/11-5966 «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році»;
  • ознайомити освітян із основними положеннями та структурою оновлених програм із музичного та образотворчого мистецтва для учнів 1-7 класів;
  • опрацювати з учителями питання щодо реалізації нового змісту освіти в 2-х та 11-х класах із навчального предмету «Мистецтво».

2. Сприяти створенню та організації діяльності професійного об’єднання учителів, які викладають предмети освітньої галузі «Мистецтво».

3. Надавати науково-методичну допомогу вчителям, які викладають предмети освітньої галузі «Мистецтво» у процесі розроблення дидактичних матеріалів, навчальних програм факультативів та курсів за вибором, електронних посібників тощо.

4. Продовжити:

  • діяльність творчих груп учителів освітньої галузі «Мистецтво» на базі регіональних методичних служб щодо підготовки учнів до участі у Всеукраїнській учнівській олімпіаді, конкурсах-захистах Малої академії наук, творчих конкурсах із предметів художньо-естетичного спрямування;
  • розроблення навчально-методичних та дидактичних матеріалів для реалізації змісту оновлених програм освітньої галузі «Мистецтво» (5-11 кл.).

5. Підготувати й подати інформацію для оновлення банку даних про кількісний і якісний склад учителів району (міста), які викладають музичне, образотворче мистецтво, інтегрований курс «Мистецтво» на електронну адресу logimah@bigmir.net.