КОІПОПК

Бер 31 2021

Print this Запис

Про що розповість почерк дитини

Уміння писати вже не вважається привілеєм обраних – зараз майже неможливо зустріти людину, яка не вміла б утілювати свої думки за допомогою паперу та ручки. Багато хто вважає почерк лише інструментом відображення думок на папері, однак сучасна наука доводить, що почерк може вказати на особливості характеру, емоційний та фізичний стан людини.

31 березня 2021 року в онлайн-форматі відбулося третє завершальне заняття обласного майстер-класу для працівників психологічної служби  Київської області: «Графологія. Про що розповість почерк дитини», яке провела практичний психолог Калинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Калинівської ОТГ Фастівського району Коваль Діна Миколаївна.

У заході взяли участь 18 практичних психологів Київської області.

Керівник майстер-класу ознайомила присутніх із методикою аналізу почерку як інструменту психодіагностики людини: психологічного стану, особистісних властивостей, темпераменту, настрою, життєвих поглядів.

У практичній частині заняття учасники працювали зі зразками почерків та визначали характерні особливості, які можуть бути маркерами схильності до самоушкоджуючої та деструктивної поведінки в підлітків. Діна Миколаївна поділилася досвідом використання методів графології в корекційно-відновлювальній роботі. Практичні психологи переконалися, що графологія є чудовим допоміжним інструментом у їхній роботі.

Координатор заходу, Шелест Леся Василівна, методист відділу практичної психології та соціальної роботи КНЗ КОР «КОІПОПК», відмітила інноваційність методу графології як діагностичного інструментарію в роботі працівників психологічної служби та відзначила високий методичний та організаційний рівень проведення майстер-класу.