26 листопада 2020 року м. Києві на базі Національної академії педагогічних наук України відбулася II Всеукраїнська науково-практична онлайн конференція «Музейна педагогіка в науковій освіті».
Організатори заходу: Національна академія педагогічних наук України, Національна академія мистецтв України, Національний центр «Мала академія наук України».
Конференція присвячена пошуку нових форм комунікації музеїв із суспільством, обговоренню сучасних тенденцій, наукових підходів та перспектив педагогічної діяльності музеїв України в умовах освітніх змін та європейських викликів.
Під час відкриття Всеукраїнської науково-практичної конференції з привітанням до учасників і гостей виступили: Станіслав Довгий, доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАПН і НАН України, Президент Малої академії наук України; Олег Топузов, доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України, Віце-президент НАПН України, директор Інституту педагогіки НАПН України; Максим Гальченко, доктор філософських наук, директор Інституту обдарованої дитини НАПН України; Оксен Лісовий, кандидат філософських наук, директор Національного центру «Мала академія наук України».
У ході пленарного засідання обговорювалися сучасні погляди на музейну педагогіку в світовій та вітчизняній науці, переосмислення концепції діяльності музеїв, роль і перспективи розвитку музейної педагогіки в Україні.
Під час пленарного засідання перед учасниками конференції виступили провідні фахівці з музейної справи:
Олексій Караманов, доцент кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат педагогічних наук, доцент;
Олександр Наровлянський, заступник директора з навчально-методичної роботи Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, кандидат педагогічних наук;
Наталія Писаревська, директор Державного політехнічного музею при КПІ ім. Ігоря Сікорського;
Ірина Удовиченко, старша наукова співробітниця Музею історичних коштовностей України – філіалу Національного музею історії України та інші.
Учасники заходу мали можливість творчого діалогу в секціях «Нові підходи та методи в музейній педагогіці: вітчизняні та світові тенденції», «Створення та діяльність новітніх інтерактивних науково-освітніх просторів в Україні», «Музеї та виклики пандемії COVID-19», «Віртуальні музейні простори», «Музейна педагогіка в позашкільній освіті».
Відбулася інтерактивна онлайн-демонстрація «Музею науки» Малої академії наук України, який було відкрито в жовтні цього року.
Ольга Рокицька (Пількевич) виступила в секції «Нові підходи та методи в музейній педагогіці: вітчизняні та світові тенденції» з теми «Музейна педагогіка в науково-освітньому просторі музею історії освіти Київщини» та презентувала здобутки музейної педагогіки на прикладі музею історії освіти Київщини.
Конференція внесла багато цікавих і нових пропозицій у впровадженні наукової освіти та розбудови музейного простору України. Отриманий досвід стане в пригоді в подальшій музейній роботі всім учасникам заходу.
Збірник тез доповідей учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції «Музейна педагогіка в науковій освіті» буде розміщено на порталі Музею історії освіти Київщини.