КОІПОПК


Тра 10 2024

Print this Запис

Презентація монографії кандидата історичних наук, доцента кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти Володимира Перерви «Містечко Володарка та Володарський край: з історії духовності та освіти»

10 травня 2024 року у КЗ Володарської селищної ради «Володарський будинок культури» відбулася презентація монографії кандидата історичних наук, доцента кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти Володимира Перерви «Містечко Володарка та Володарський край: з історії духовності та освіти».

За майже 900-літню історію Володарки це перше документальне дослідження місцевої історії, котре ґрунтується на п’ятистах  документах з вітчизняних та закордонних архівів, у яких автор 26 років займається дослідженнями.

Мета заходу – ознайомити педагогів, шкільних і громадських бібліотекарів, музейних співробітників та загалом любителів книги Володарської громади з історією духовності та освіти їхнього рідного краю у період XVIII – поч. ХХ століть.

У будинку культури діяла виставка колишніх досліджень Володимира Перерви, подарованих автором у фонд селищної публічної бібліотеки, котрі висвітлюють історію регіону.

Володарський край відомий своїми духовними святинями різних конфесій. Зокрема, Свято-Покровська церква у селі Пархомівці знана далеко за межами Київщини. Натомість історію цих осередків духовного, громадського та освітнього життя вивчали переважно мистецтвознавці й тому перше суто історичне дослідження викликало чималий інтерес у місцевих жителів.

У новій книзі Володимира Перерви висвітлено чимало нових і яскравих сторінок історії освіти місцевих дітей різних національностей та конфесій.

На презентацію зібралися десятки місцевих жителів: представники влади, місцева інтелігенція, трудівники Володарки та довколишніх сіл, сусідньої Тетіївщини.

Окрім автора, на заході виступали місцеві авторитетні педагоги.

У присутніх було чимало запитань до автора, на котрі вони отримали вичерпні відповіді.

Для багатьох місцевих жителів виявилася новиною можливість таких документальних досліджень і автор сподівається, що серед місцевої інтелігенції знайдуться послідовники, котрі продовжать справу відродження історичної пам’яті, що є фундаментом формування української національної та громадянської ідентичності.