Музей історії освіти Київщини КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» продовжує освітній онлайн-проєкт «Нескорена, велична Україна. Освітяни Київщини – незламні у війні», започаткований у серпні 2022 року.
Мета проєкту – зібрати свідчення про воєнні злочини росії проти українського народу, моральні й матеріальні збитки системи освіти Київщини, участь педагогів у волонтерській діяльності, ушанувати пам’ять жертв трагедії російсько-української війни, сприяти гуманізації людства завдяки збереженню пам’яті.
Один із напрямів цього проекту – «Педагоги Київщини – волонтери».
Сьогодні педагоги-волонтери – це дієва сила нашого народу, допомога всюди й завжди, це міцні плечі, які добровільно й безкорисливо беруть на себе вантаж турбот і наближають нашу спільну Перемогу. Це воїни добра, милосердя і вседопомоги, які підхоплюють те, що не встигає зробити держава в надважкі для України часи.
Представляємо творчого, ініціативного педагога-організатора, волонтера – Надію Бондарєву, яка з 2014 року здійснює масштабну волонтерську діяльність на Яготинщині, а з перших днів війни стала в ряди територіальної оборони.
Бондарєва Надія Михайлівна (29.09.1969), педагог-організатор Богданівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)” імені Катерини Білокур, завідувач історико-краєзнавчого музею с. Богданівка, волонтер.
Освіта вища. Закінчила Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» за спеціальністю філологія та Ялтинське педагогічне училище – за спеціальністю вчитель початкових класів.
Педагогічний стаж 31 рік, 24 роки пропрацювала вчителем початкових класів, а нині – педагог-організатор. Мрійниця, новатор, ентузіаст – ці слова влучно характеризують Надію Бондарєву. Багато сил і енергії педагог віддає справі навчання і виховання, формування в учнів активної життєвої позиції. В умовах розбудови Нової української школи всю виховну роботу спрямовує на виховання свідомого громадянина, патріота, людини з почуттям власної гідності. Навчальну і виховну діяльність Надія Михайлівна поєднує з активною громадською діяльністю. З 2014 року є активним волонтером Яготинщини.
Нагороджена ювілейною медаллю «30 років Незалежності України» за представленням волонтерської організації БО «Відкрите серце».
З перших днів російсько-української війни Надія Бондарєва перебувала в територіальній обороні села Богданівки. Масштабну волонтерську діяльність організувала та здійснювала разом з директором благодійного фонду «Центр відновлення воїнів України» на Яготинщині – Овсієнком Віталієм Миколайовичем. Волонтерка спільно з колегами та сільською владою організувала гуманітарний штаб для допомоги бійцям територіальної оборони: збирали продукти харчування, готували їжу, піклувались переселенцями та їх психологічним станом, підтримували морально та фізично в тяжкі дні російської навали. Не було спокою ні вдень ні вночі!
Коли росіяни відступили з Київщини, Надія Михайлівна почала залучати учнів до волонтерської діяльності. Було запроваджено благодійні шкільні лотереї, від продажі яких закуповували військову амуніцію та відправляли на фронт. Будучи педагогом високої кваліфікації, умілим керівником учнівського колективу, Надія Михайлівна зуміла організувати в Богданівській школі благодійні акції за участі учнів, батьків та педагогів: «Допомога бійцям», «Допомога дітям». Майже всі школярі та їх батьки брали активну участь у благодійному проєкті «Даруй добро»: виготовляли поробки, сердечки, обереги та на виручені кошти від продажу передавали бійцям 72 ОМБР, 77 ДШБ, 79 ДШБ бригади. А також було організовано акцію «Смілива гривня», «Дрон для ЗСУ», «Пасхальні дарунки для воїнів», благодійний концерт-ярмарок «В єдності наша сила».
Діти готували малюнки, листівки, обереги, листи та відправляли на фронт бійцям. Надія Михайлівна разом з громадськістю робила свою справу для наближення Перемоги!
В історико-краєзнавчому музеї с. Богданівка Надія Бондарєва продовжує формувати патріотичні почуття школярів, вона створила культурно-освітнє середовище, де проводить екскурсії, виставки, творчі зустрічі з бійцями ЗСУ, (які приходять у відпустку), уроки-реквієми, тощо.
За творчу і самовіддану працю Надію Михайлівну неодноразово нагороджували Почесними грамотами Міністерства освіти і науки (2020); подяками обласного департаменту освіти і науки (2013, 2021, 2022) та міського відділу освіти (2019, 2022, 2023); грамотами сільського голови Богданівки (2015, 2016, 2017, 2018).