26 серпня в рамках роботи діалогової платформи «ОСВІТА КИЇВЩИНИ: ВИКЛИКИ. СТРАТЕГІЇ. ТРАНСФОРМАЦІЇ» на базі Вишнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Вишневої міської ради працювала унікальна, плідна, на думку учасників, найважливіша панельна дискусія «Розбудова безпечного освітнього середовища в закладах середньої освіти Київщини: партнерство школи і поліції».
Модератором панелі була Наталія Маковкіна, завідувачка відділом практичної психології і соціальної роботи КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів». Вона наголосила на важливості об’єднання зусиль освіти і поліції навколо створення безпечного, сприятливого для розвитку дитини середовища, що забезпечить формування позитивного клімату серед здобувачів освіти.
Заступниця директора департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, начальниця управління освіти, науки та інноваційної діяльності Ярослава Тростянська говорила про необхідність співпраці учасників освітнього процесу з представниками правоохоронних органів. Така взаємодія має запобігти девіантній поведінці учнів у шкільних колективах.
Максим Очеретяний, заступник начальника поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, розповів про головну ідею проєкту «Поліцейський – учасник освітнього процесу», метою якого є створення системи, що не дозволить дитині потрапити у небезпеку. Також доповідач озвучив поточні напрацювання та підкреслив необхідність профілактики деструктивної поведінки дітей та підлітків у закладах загальної середньої освіти. Важливим напрямом роботи в освітньому середовищі, на думку спікера, є формування позитивних взаємин між учнями з метою запобігання булінгу та правопорушень. Він наголосив на важливості порозуміння між усіма учасниками освітнього процесу, а також розповів про можливі шляхи вирішення проблем у роботі з дітьми, що конфліктують із законом.
Олена Косенко, начальниця відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Київській області, поділилася першими досягненнями представників органів ювенальної превенції, що пройшли навчання в рамках проєкту. Спеціаліст надала працівникам освітнього простору рекомендації щодо того, з якими проблемними ситуаціями та правопорушеннями необхідно звертатися до правоохоронних органів. Доповідачка розповіла про роль ювенальної превенції та їхню співпрацю із закладами освіти.
Володимир Плахотнюк, директор Вишнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Вишневої міської ради, розповів про позитивні результати партнерської взаємодії як складової успішної роботи в команді учасників освітнього процесу, соціально-психологічної служби міста, спеціалістів служби охорони дитинства та правоохоронних органів. Директор поділився досвідом створення безпечного середовища у своєму закладі.
Учасники панельної дискусії висловили зацікавлення в подальшій реалізації проєкту «Поліцейський – учасник освітнього процесу» у Київській області, наголосили на важливості кібербезпеки школярів у повсякденному житті та навчанні. Результатом зустрічі стало створення дорожньої карти з метою формування позитивного іміджу поліції у громаді.