31 жовтня 2023 року для вчителів мовно-літературної галузі Київщини відбувся сертифікований захід (у форматі онлайн): методичний міст «Розбудовуємо НУШ разом: навчально-методичне забезпечення викладання зарубіжної літератури в 6 класі» за участю Ольги Ніколенко, докторки філологічних наук, професорки, авторки модельних програм, підручників, посібників і зошитів із зарубіжної літератури.
Наталія Химера, керівник Обласної школи вчителів-філологів, методист вищої категорії відділу української мови і літератури, зарубіжної літератури КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», окреслила мету й завдання заходу, підкреслила актуальність тематики та зауважила практичну спрямованість зустрічі
Ольга Ніколенко розповіла про особливості реалізації модельної програми із зарубіжної літератури за створеними підручниками для 6 класу, охарактеризувала унікальність модельної програми інтегрованого курсу літератур «Червона рута», продемонструвала методичну підтримку вчителів, які працюватимуть у 7 класі за інтегрованим курсом.
У заході взяли участь і члени авторського колективу модельної навчальної програми «Зарубіжна література. 5-9 класи» під керівництвом професорки Ольги Ніколенко. Учителька-методистка Вікторія Туряниця презентувала «Школу радості», систему забезпечення вивчення зарубіжної літератури в 5-6 класах НУШ (підручники, онлайн платформи, зошити, «Вересневий портфель» для вчителя). Олена Гвоздікова, учителька зарубіжної літератури, детально розповіла про використання на уроках сервісів Google та соціальних мереж, поділилась цікавими методичними родзинками, розробленими для 6 класу. Головний редактор журналу «Зарубіжна література в школах України» Дмитро Лебедь запропонував додаткові можливості підвищення кваліфікації вчителів через систему вебінарів, організовану журналом.
Також були представлені навчально-методичні видання Обласної школи вчителя-майстра, що отримали схвалення для використання в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти (протокол №7 засідання експертної комісії з літератури від 23.10.2023): «Методичні матеріали до уроків зарубіжної літератури в 6 класі (з мультимедійними додатками)» та «Зошит практичних завдань із зарубіжної літератури для 6 класу» (Авторський колектив: Гриценко О.Г., Зіменкова Н.М, Копач Т.І., Примаченко Р.В., Сутула О.В., Тищик Л.П, Тітова С.В., Фартух Л.А., Чоловська О.С. За загальною редакцією Химери Н.В.).
Учителька-методистка, член авторського колективу навчального комплекту Лариса Фартух розповіла учасникам заходу про змістове наповнення та структуру видання. Вона акцентувала увагу на тому, що у запропонованих методичних матеріалах реалізуються особистісно зорієнтований, компетентнісний, діяльнісний підходи до організації навчальної діяльності на уроках зарубіжної літератури в 6 класі, спрямовані на формування та розвиток предметних та ключових компетентностей здобувачів освіти.
Головна мета видання – допомогти вчителям-філологам, які впроваджують модель Нової української школи, урізноманітнити методичну палітру, сприяти розвитку фахової майстерності, результативно працювати в інноваційному освітньому середовищі.
Олена Гриценко, учителька-методистка, презентувала «Зошит практичних завдань із зарубіжної літератури для 6 класу (з мультимедійними додатками)». Вона підкреслила, що робочий зошит може бути використаний як на уроках, так і при виконанні домашніх робіт. Змістове наповнення зошита складають компетентнісно орієнтовані завдання і вправи, які дозволяють урізноманітнити форми роботи над художнім твором, сприяють розвитку креативності, критичного мислення, мотивують до читання книг.
Яна Ковальчук, координатор Профі-гіда відділу української мови і літератури, зарубіжної літератури презентувала платформу e-kristtі, познайомила з ютуб каналом «ВІСЬ» та діяльністю Освітнього хабу Київщини.
Насамкінець, Наталія Химера підкреслила, що робота, організована на Профі-гіді, розглядається як одна із додаткових можливостей для педагогів Київщини на шляху підвищення їх майстерності та підготовки до роботи в інноваційному просторі НУШ.
У сертифікованому заході взяли участь 64 педагога. Учасники заходу отримали практичну, корисну й цікаву інформацію, позитивні враження та сертифікати. Усі учасники заходу щиро дякували авторам за плідну роботу.