КОІПОПК


Лют 18 2021

Print this Запис

Обласний майстер-клас «Сучасний урок географії: онлайн-подорожі та ігри»

Чи цікаво учням нового покоління вивчати географію? Як дати ґрунтовні знання з предмета, ураховуючі сучасні можливості? Чим можна зацікавити нинішніх дітей на уроці? Такі запитання досить часто ставлять перед собою педагоги. Відповідь однозначна – це сучасні новітні технології навчання, які направлені на формування в учнів ключових компетентностей. Саме з такою місією креативна та дружна команда вчителів географії та природознавства закладів загальної середньої освіти Київщини долучилася 17 лютого 2021 року до роботи другого онлайн-заняття обласного майстер-класу під керівництвом Галини Іванівни Самченко, учителя Таращанського академічного ліцею «Ерудит». Педагоги шукали відповіді на запитання, які, на їхню думку, сьогодні є нагальними й найактуальнішими, зокрема:

  1. Як правильно побудувати сучасний урок географії, використовуючи ігри та онлайн-подорожі?
  2. Як навчити учнів користуватися «живими» картою та глобусом?
  3. Чи можна, вивчаючи географію, подорожувати під час уроку, не залишаючи аудиторію?
  4. Як під час уроку зробити учнів мандрівниками?

У процесі роботи обласної спільноти учасники плідно попрацювали з Google-сервісами (Google Maps, Google Earth, Gmail – Google, Google Диск, Google Classroom), розглянули та обговорили перелік тем із курсу географії, при вивченні яких доцільно використовувати дані інтернет-ресурси. Педагоги створювали різноманітні дидактичні вправи,  завдання та розробки уроків із використанням геогафічних ігор та онлайн-подорожей. Разом побували біля Ніагарського водоспаду, у Йєллоустонському національному природному парку, подорожували Україною та ще багатьма цікавими місцями нашої планети. Валерій Совенко, завідувач відділу географії, економіки та краєзнавства КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», координував роботу онлайн-заняття, на якому ознайомив учасників із функціональними можливостями освітньої платформи «Classtime» та наголосив на важливості сучасних засобів і технологій навчання на уроках природничого циклу.

Учасники обласного майстер-класу висловили позитивні враження про зустріч, зазначивши актуальність теми  в межах вивчення шкільного курсу «Географія». Продуктивне професійне спілкування сприяло активному обміну досвідом між учасниками заходу. Результати спільної роботи вони зможуть представити у вигляді виконаних розробок навчальних занять для організації дистанційного та змішаного навчання учнів.