07 червня 2022 року в режимі онлайн відбулася обласна нарада «Діяльність центрів професійного розвитку педагогічних працівників в умовах воєнного стану» для директорів центрів професійного розвитку педагогічних працівників і працівників місцевих органів управління освітою, які координують методичну роботу. У заході взяло участь 52 представника з усіх регіонів Київщини.
«Сфера освіти, як і всі сфери життя суспільства, зазнала сильних змін в умовах воєнного стану», – у своєму зверненні до учасників заходу наголосила Євгенія Бачинська, проректор, кандидат педагогічних наук, доцент КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів». – «Усі ми вчимося жити в цих нових умовах: хтось – продовжувати здобувати освіту, а хтось – працювати». Виступаюча розкрила важливі питання щодо діяльності центрів професійного розвитку педагогічних працівників в умовах воєнного стану у червні – серпні 2022 року та організації курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти територіальних громад області у 2023 році.
Олена Часнікова, проректор, кандидат педагогічних наук, зазначила, що під час війни школа стала осередком, який дав змогу дітям отримувати не лише знання, але й психологічну підтримку, не втрачати відчуття приналежності до спільноти. У своєму виступі Олена Володимирівна розповіла про апробацію і впровадження НУШ у базовій школі та підготовку вчителів 5 класів закладів загальної середньої освіти.
Окрім основних видів підвищення власної кваліфікації освітяни Київщини матимуть можливість підвищити свій професійний рівень, взявши участь у роботі обласних майстер-класів та педагогічних студій, – вказала Галина Стадніченко, методист відділу координації методичної роботи та неперервної педагогічної освіти. Вона презентувала зміни в організації роботи обласних профспільнот у наступному навчальному році.
Світлана Галашевська, завідувач відділу координації методичної роботи та неперервної педагогічної освіти переконана, що участь керівників і педагогів закладів освіти у професійних спільнотах, обласних, всеукраїнських та міжнародних науково-методичних заходах, проєктах, виставках, професійних конкурсах сприяє їхньому професійному зростанню та результативності системи освіти регіону в цілому.
У своєму виступі вона наголосила, що консультанти центрів професійного розвитку, працівники місцевих органів управління освітою, які координують методичну роботу, мають швидко та ефективно визначити потреби щодо професійного розвитку педагогічних працівників територіальних громад та запропонувати кожному інструменти професійного зростання; відповіла на запитання щодо ведення ділової документації керівника ЦПР, планування роботи та організації проведення атестації у наступному навчальному році.
Учасники заходу поділилися планами, творчими креативними намірами і побажаннями щодо подальшої співпраці з інститутом, тому що переконані: «Ми – разом! Ми – сильні! Ми здолаємо все! Слава Україні!!»