КОІПОПК


Чер 16 2022

Print this Запис

Нова зустріч. Новий досвід. Нові практики

16.06.2022 ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти спільно з відділом практичної психології і соціальної роботи КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» та Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи НАПН України в рамках флеш-семінару «Сходинки підтримки» проведено науково-практичний онлайн-семінар «Особливості застосування психологічних інтервенцій на різних етапах опрацювання травматичного досвіду».

У роботі семінару взяли участь директори та фахівці ІРЦ, завідуючі міськими центрами практичної психології і соціальної роботи, практичні психологи центрів професійного розвитку педагогічних працівників Київської області.

Війна ставить нові виклики перед освітянами. Невдовзі педагоги будуть змушені шукати підхід до тих дітей, які зазнали психологічної травми та до тих дітей з ООП, стан яких значно погіршився через бойові дії.

Юрій Луценко, старший науковий співробітник Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи, акцентував увагу присутніх на актуальності розгляду питань щодо роботи з психологічною травмою; реакціями та наслідками проживання психотравматичної події; розумінням піраміди реагувань у надзвичайних ситуаціях та упровадженні в практику основних модулів тренінгу психологічного відновлення.

Семінар спрямований на структурування знань учасників з питань травми, травматичного досвіду та психологічних інтервенцій у залежності від часу, що пройшов з моменту травматичної події.

Підкреслено важливість розуміння того, на якому етапі знаходиться постраждала людина/дитина і які саме інструменти, техніки можуть бути застосовані для подолання, або попередження виникнення ознак психологічної травми.

Учасники виконали кілька простих вправ, які можуть бути застосовані в ході тренінгу психологічного відновлення. Такий тренінг має власні переваги перед іншими методиками та техніками, оскільки має модульну структуру. Адже, для окремої людини/дитини психолог обирає ті модулі, які вона потребує. Це співвідноситься зі словами великого Ірвіна Ялома, який казав: «Під кожного нового клієнта я створюю нову терапію».

Присутні попрактикувалися у визначенні домінуючих каналів комунікації для встановлення робочих зв’язків з травмованою людиною/дитиною.

На заході панувала позитивна атмосфера довіри, активності та професійного спілкування; учасники поділилися планами, творчими креативними намірами і побажаннями щодо подальшої співпраці, тому що переконані: «Ми – разом! Ми – сильні! Ми здолаємо все! Слава Україні!!».