30 січня з навчальним візитом до інституту завітала делегація керівників закладів загальної середньої освіти, представників поліції й Державної служби України з надзвичайних ситуацій Дмитрівської територіальної громади Бучанського району на чолі з Вікторією Бабенко, керівником відділу освіти, культури, молоді, спорту та національного виховання Дмитрівської сільської ради.
Темою для обговорення колег стало облаштування класів безпеки.
Лисенко Н.І., методист з основ здоров’я розповіла як має бути влаштований освітній простір в класі безпеки, яким має бути його інформаційне наповнення та які прийоми й, методи роботи варто застосовувати у навчанні алгоритмам дій в надзвичайних ситуаціях.
Шелест О.В., методист відділу практичної психології й соціальної роботи висвітлила особливості роботи в зоні ментального та психічного здоров’я класу безпеки, рекомендувала ряд вправ спрямованих на покращення ментального здоров’я та надання першої психологічної допомоги. Присутнім запам’яталося її навчання техніці контрольованого дихання та зниження збудливості.
Качуровський В.С., завідувач відділу фізичної культури та захисту України, ознайомив керівників з особливостями висвітлення питань мінної безпеки та поводження з вибухонебезпечними предметами в освітньому процесі, методиками формування навичок збереження життя в умовах воєнного часу.
Учасників зустрічі було також ознайомлено з ресурсами інституту, де зібрано навчальні ресурси з питань безпеки, розміщено методичні рекомендації щодо створення класу безпеки в закладах загальної середньої освіти.
Далі Євгенія Бачинська, ректор; Олена Часнікова, проректор; Лариса Кабан, учений секретар; Інна Маніленко, методист відділу управління закладами освіти обговорювали з керівниками ЗЗСО виклики та опори, що постали в умовах упровадження освітніх змін.
Зокрема особливості оцінювання навчальної діяльності учнів в 5 класах НУШ в умовах дистанційного навчання, особливості організації сімейної та екстернатної форм навчання та юридичне підґрунтя алгоритмів управлінської діяльності директора ЗЗСО.
Своєю щирістю гостей вразив виступ Тетяни Димань, проректора з освітньої, виховної та міжнародної діяльності Білоцерківського аграрного університету. Вона розповіла про місію і ключові цінності установи, її сьогодення й бажання викладачів і студентів долати усі виклики часу. Професорка закликала гостей-освітян робити більше зусиль задля професійної орієнтації учнів, розказувати учням про аграрну сферу економіки й про можливість отримати якісну вищу освіту у себе вдома на Київщині.
Здобутком зустрічі стало підписання багатостороннього меморандуму про співпрацю між відділом освіти, культури, молоді, спорту та національного виховання Дмитрівської сільської ради; КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів»; сектором ювенальної превенції відділу превенції та сектором взаємодії з громадами Бучанського РУП ГУНП в Київській області; пожежною командою СПК №1 Бучанського району в Київській області.