КОІПОПК


Тра 13 2022

Print this Запис

Мова – душа нації

Уже стала крилатою  думка, що  мова – це душа нації. Сьогодні з упевненістю можемо говорити,  що українська мова – це не лише генетичний код нації, який поєднує минуле із сучасним, програмує майбутнє і забезпечує зв’язок поколінь, але й потужна зброя у боротьбі за самостійність і незалежність нашої держави, генератор і найвища форма патріотизму, Божий дар і ключ до вивчення культури, історії, традицій. Здобувши незалежність для України, ми отримали історичне право –  відродити рідну мову, піднести її до рівня, гідного народу, який дав світові таких геніїв, як Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Ліна Костенко…

Тому й не дивно, що проблема всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя, задоволення мовних проблем громадян, реалізація сучасних підходів до мовної освіти дорослих була ключовою на онлайн-зустрічі 13 травня 2022 року Уповноваженого із захисту української мови Тараса КРЕМІНЯ із Радою директорів ІППО. Від питання виконання Меморандуму про співпрацю у 2021 році та перспективи його реалізації у 2022 перейшли до обговорення сучасної мовної ситуації у регіонах, адже присутні освітяни та науковці щиро вболівають за долю рідної мови й щоденною працею докладають максимум зусиль для утвердження статусу української мови як державної.

Варто зазначити, що проведення такого заходу не залишилося поза нашою увагою. До участі в ньому долучилися науковці та методисти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» на чолі з в. о. ректора Наталією БЕНДЕРЕЦЬ.