У конференц-залі «Платформа успіху SMART» розпочався Міжнародний педагогічний консиліум «Регіональна стратегія розвитку інклюзивної освіти в Київській області», за підтримки україно-австрійського проєкту Австрійська служба міжнародної співпраці в галузі освіти і досліджень (ОeAD).
OeAD сприяє інклюзивній, рівноправній та високоякісній освіті і протягом 60 років консультує, підтримує та пов’язує людей й установи в галузі освіти, науки, досліджень своїми програмами, орієнтованими на майбутнє.
Організаторами івенту також виступили:
- Міністерство освіти і науки України;
- Дитячий фонд ООН (UNICEF);
- Департамент освіти і науки Київської ОДА;
- КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів».
Відкрили захід та привітали учасників консиліуму:
- Домінік Айзенманн, уповноважений з питань освіти OEAD;
- Людмила Лефтер, керівниця сектору освіти Представництва UNICEF в Україні;
- Ярослава Тростянська, заступниця директора департаменту освіти і науки Київської ОДА – начальниця управління освіти, науки та інноваційної діяльності.
Експертка австрійської служби міжнародної співпраці в галузі освіти і досліджень, Міріам Зоннтаг, познайомила учасників заходу із успішним досвідом щодо впровадження інклюзивного навчання в Австрії.
Державна експертка експертної групи з питань позашкільної та інклюзивної освіти директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України, Лариса Самсонова, зосередила присутніх на законодавчих змінах з питань впровадження інклюзивної освіти в Україні.
У фокусі уваги учасників зустрічі – актуальні питання щодо розвитку інклюзивної освіти Київщини, серед яких:
- організація підвищення кваліфікації педагогічних працівників Київської області в умовах упровадження інклюзивної освіти (спікерка – Наталія Бендерець, в.о. ректора КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів»);
- партнерство інклюзивно-ресурсних центрів та закладів загальної середньої освіти в організації інклюзивного навчання учнів (спікерка – Наталія Коцюбанська, директорка КЗ «Рокитнянський інклюзивно-ресурсний центр»).
Під час роботи педагогічного консиліуму австрійські освітні експерти та педагоги Київщини працюватимуть у воркшопах з метою ознайомлення з досвідом залучення ресурсів у систему австрійської інклюзивної освіти та обговорення рекомендацій щодо формування інклюзивного освітнього середовища, створення умов забезпечення рівних можливостей для кожного учня, отримання якісної та відповідної потребам освіти.
Далі, у форматі World Cafe, учасники презентуватимуть свої напрацювання до регіональної стратегії розвитку інклюзивної освіти в Київській області.