КОІПОПК

Кві 29 2021

Print this Запис

КИЇВЩИНА НА ШЛЯХУ РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ БАЗОВОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ 5-9 КЛАСИ

28 квітня 2021 року в онлайн-режимі  на платформі Google Meet був проведений навчально-практичний семінар для  вчителів зарубіжної літератури та української мови і літератури  «Інноваційний інструментарій вчителя-філолога: практичний аспект» (на базі відділу освіти Іванківської селищної ради).

У заході взяли участь Василенко Олена Миколаївна, начальник відділу освіти Іванківської селищної ради, Василенко Наталія Володимирівна консультант комунального закладу Іванківської селищної ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»  та вчителі-філологи громади.

Учасники навчально-практичного семінару під керівництвом Химери Наталії Володимирівни, методиста відділу української мови і літератури та зарубіжної літератури КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», опрацювали ряд фахових питань:

  • Державний стандарт базової середньої освіти. 5-9 класи: структура, цілі, завдання, наскрізні вміння;
  • Яким чином має бути побудований освітній процес, щоб забезпечити реалізацію Державного стандарту у 5-9 класах;
  • Варіанти реалізації освітньої галузі в типовому навчальному плані;
  • Реалізація наскрізних змістових ліній як одна із обов’язкових умов успіщного впровадження державного стандарту базової середньої освіти.

Химера Наталія Володимирівна зосередила увагу учасників заходу на специфіці роботи вчителя-філолога у процесі організації дистанційного навчання.

Учасники творчої групи Київщини, які мають досвід роботи в проектах, авторських колективах посібниках і роботи в інноваційному просторі країни та не байдужі до сучасних освітніх реалій,  Почерніна Ірина Миколаївна та Гриценко Олена Григорівна, презентували авторські матеріали та  власні креативні методичні  знахідки.

Гриценко Олена Григорівна, учитель зарубіжної літератури комунального закладу «Мироцька гімназія №12» Бучанської міської ради, модератор обласного Віртуального кабінету зарубіжної літератури, запросила до співпраці творчих активних колег та наголосила, що Віртуальний кабінет – це своєрідний банк методичних матеріалів, розроблених учителями-практиками.  Окремо було обговорено роботу над електронним журналом «Філологічний Олімп».

Почерніна Ірина Миколаївна, учитель української мови і літератури Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кагалицької ОТГ, зупинилася на необхідності переорієнтовувати роботу вчителя-практика на уроках української мови і літератури  в умовах реалізації нового стандарту, а також презентувала  структуру, зміст та інноваційні ідеї, які втілені у новому  посібнику української мови для 6 класу: дидактичний матеріал якого органічно доповнюється картками-лоціями.

Участь у навчально-методичному онлайн-семінарі відкрила можливість для вчителів-практиків Іванківської ОТГ  обмінятися досвідом, збагатитися мудрими порадами, творчими знахідками та цікавими ідеями.

За результатами навчально-практичного семінару учасниками заходу було вироблено низку рекомендацій:

  • провести засідання педагогічних спільнот учителів зарубіжної літератури та української мови і літератури з питань практичного впровадження Державного стандарту базової середньої освіти та визначення інноваційних шляхів його реалізації;
  • систематично працювати над наповненням рубрик Віртуального навчального кабінету на сайті КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» авторськими розробками учителів української мови і літератури та зарубіжної літератури;
  • залучати вчителів-практиків району до роботи в електронному журналі «Філологічний Олімп»;
  • спланувати роботу педагогічних спільнот учителів-філологів на наступний навчальний рік.